Poznajemy Pomorze

W dniach od 16 - 19. 10. 2013 r. uczniowie Zespołów Szkół w Targowej Górce, Zasutowie oraz Otocznej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Poznajemy Pomorze” organizowanym i realizowanym przez Starostwo Powiatowe we Wrześni. Projekt kierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Plan i założenia projektu miały na celu odpowiednie zaplanowanie wyjazdów, zajęć z edukacji ekologicznej, historycznej a także zajęć przyrodniczych realizowanych w trakcie pobytu. Istotą projektu były zajęcia, warsztaty terenowe, zajęcia grupowe i indywidualne dotyczące Pomorza, jego położenia i przyrody.

Uczniowie wraz z opiekunami: Kingą Dermiago, Mirosławem Kowalskim i Sylwią Dankowską realizowali projekt w Dźwirzynie oraz innych miastach nadmorskich. Uczniowie zwiedzali Dźwirzyno, Kołobrzeg, Rewal, Niechorze, Trzęsacz. Wyposażeni w karty pracy, materiały oraz media, sporządzali sprawozdania i notatki na temat zmieniającej się przyrody, położenia i własnych obserwacji. Uczniowie pracowali w grupach, których zadaniem było obserwowanie zmian przyrody, przeprowadzanie wywiadów, robienie zdjęć, zastanawianie się jak być ekologicznym oraz co dla nich znaczy aktywny tryb życia. Aktywnie spędzali czas nad morzem i pokonywali trasę zadaniową na ścieżce zdrowia w Dźwirzynie. Pobyt oraz ostatni wieczór w Dźwirzynie zakończyły integracyjny grill oraz zabawa przy ognisku.

Projekt edukacyjny „Poznajemy Pomorze” pomógł uczniom zdobyć praktyczną wiedzę, zobaczyć ciekawe miejsca i nauczyć się jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Niezwykle ważne było, że uczniowie dostali możliwość wyjazdu i skorzystania z ciekawych propozycji nabycia nowej wiedzy, co umożliwiło im Starostwo Powiatowe we Wrześni w ramach projektu „Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej”.

  • autor: Kinga Dermiago

« wstecz

Newsletter