Matematyczna Zielona Szkoła

W dniach 16-19  października 2013 r. grupa uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum w Pyzdrach wyjechała do Dźwirzyna. W tej nadmorskiej miejscowości, pięćdziesięcioro pięcioro uczniów mogło rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Głównym celem warsztatów szkoleniowych, realizowanych w ramach Powiatowego Programu Wspierania Edukacji  była popularyzacja nauk matematycznych i chemicznych, a także integracja młodzieży i nauczycieli szkół powiatowych.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Rozwiązywano testy maturalne z matematyki na poziomie podstawowym oraz zadania chemiczne. Młodzież mogła także zwiedzić Kołobrzeg, pospacerować nad morzem, obejrzeć port, Stary Rynek. Wyjątkową atrakcją było zwiedzanie ogrodów tematycznych w Dobrzycy, które zachwycały swoim urokiem i przepiękną jesienną szatą. Wszyscy uczestnicy wrócili naładowani pozytywną energią i zmotywowani do dalszej nauki.

Koordynatorem wyjazdu była pani Roma Szafraniak, nauczycielka ZSP, a opiekę sprawowali nauczyciele: Aldona Staszak (ZSTiO), Joanna Tabaczyńska (LO), Anna Filipiak (Gimnazjum w Pyzdrach) oraz Przemysław Borecki (ZSP).

  • autor: Roma Szafraniak

« wstecz

Newsletter