Budowa Centrum tuż-tuż

Już wkrótce ruszy budowa Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Mirbud ze Skierniewic.

  • budowa centrum

Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz oraz wicestarosta Waldemar Grzegorek wraz z wiceprezesem zarządu firmy Mirbud Sławomirem Nowakiem złożyli podpisy na umowie o budowę Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii 25 sierpnia w starostwie powiatowym. Przypomnijmy, że jest to inwestycja związana z planami rozwoju szkolnictwa zawodowego w powiecie wrzesińskim, która z jednej strony będzie odpowiedzią na kadrowe zapotrzebowanie lokalnych firm, z drugiej zaś pozwoli pracownikom i uczniom na skuteczne zdobycie pożądanych kwalifikacji. Projekt otrzymał 45,5 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

  • budowa centrum

Macie państwo wspaniały pomysł na przygotowanie do pracy ludzi, którzy będą niemalże od razu użyteczni w zakładach pracy – ocenił Sławomir Nowak, zapewniając, że mimo relatywnie krótkiego terminu realizacji (Centrum ma powstać w ciągu 12 miesięcy), firma dysponuje odpowiednim doświadczeniem w budowaniu podobnych obiektów. W czasie jej ponad 30-letniego istnienia wykonała ponad 350 udanych projektów i nie pozostawiła żadnego bez ukończenia. – Teren budowy jest przygotowany – powiedział starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.

  • budowa centrum

Równocześnie z umową na budowę Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii zostały podpisane umowy z inspektorami nadzoru nad realizacją zadania: budowlanym i sanitarnym.

  • budowa centrum

Wydział Inwestycji, Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego wraz z rozpoczęciem prac budowlanych w Grzymysławicach planuje ruszyć z procedurą przetargową na zakup sprzętu i wyposażenia Centrum. Plac budowy ma zostać przekazany wykonawcy w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Klara Skrzypczyk

  • budowa centrum
  • budowa centrum
  • baner projektu

« wstecz

Newsletter