Na Leśnej zgodnie z planem

Trwa termomodernizacja byłego biurowca SIWL-u, gdzie swoją siedzibę będą miały Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Podczas wizji lokalnej sprawdzano postępy prac – wszystko przebiega planowo.

  • Leśna

Budynek pełniący niegdyś funkcję biurowca wrzesińskiej Spółdzielni Inwalidów Wiosna Ludów, zlokalizowany przy ulicy Leśnej we Wrześni, został przejęty przez powiat w 2015 roku. Pierwsze prace rozpoczęły się w zeszłym roku, zaś trzy miesiące temu – faktyczny remont. Nieruchomość jest przystosowywana na potrzeby oświatowe – po zakończeniu modernizacji swoją siedzibę będą tam miały Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

  • Leśna

Podczas wizji lokalnej 11 lipca starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz wraz z pracownikami Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich sprawdzał, jak postępują prace. Wizyta rozpoczęła się od oględzin dachu, gdzie zamontowanych zostanie 60 paneli fotowoltaicznych, które częściowo posłużą do zasilenia oświetlenia wewnątrz budynku. – Zapotrzebowanie na moc dla całego budynku wynosi 105 kW. 15 kW będzie pochodzić właśnie z fotowoltaiki – tłumaczy Mirosław Remienica z Wydziału Inwestycji. Kierownik budowy oprowadził przedstawicieli powiatu po całym budynku, szczegółowo omawiając przeprowadzane prace. W całości wykonano już okablowanie instalacji elektrycznej. W poszczególnych pomieszczeniach następuje teraz tynkowanie i szpachlowanie ścian oraz wylewanie posadzek. Stare okna zostały zdemontowane. Nowe zostaną zamontowane w przyszłym tygodniu. Cały budynek będzie ocieplony – w tym zakresie wykonano już ok. 15% robót. Bardzo intensywnie przeprowadzane są prace na zewnątrz budynku, gdzie wykonywane są odwierty na potrzeby ekologicznej pompy ciepła. 36 odwiertów, każdy na głębokość 100 m pozwoli na poprowadzenie energii z gruntu do kotłowni, skąd ciepło będzie rozprowadzane na cały budynek. Co ważne, pompa posłuży również do ogrzewania wody.

  • budowa centrum

Termomodernizacja budynku przy Leśnej jest na półmetku. Roboty budowlane mają się zakończyć do 15 listopada, zaś całość zadania – do końca roku. – Jak na razie budowa przebiega bez przeszkód – podsumowuje Mirosław Remienica.

Klara Skrzypczyk

  • Leśna
  • Leśna
  • baner projektu

« wstecz

Newsletter