Przyjdź po Fundusze Europejskie!

Przyjdź po Fundusze Europejskie!

26 czerwca po raz kolejny w Starostwie Powiatowym dyżurowała Justyna Jastrzębska z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gnieźnie. Od godziny 9.00 odpowiadała na pytania przedsiębiorców, którzy poprzez zewnętrzne dotacje chcą rozwinąć swoją działalność gospodarczą.

  • Fundusze europejskie

Od 30 czerwca ruszają kolejne konkursy na pozyskanie środków unijnych. Justyna Jastrzębska informuje, że wtedy właśnie rozpocznie się nabór wniosków do konkursu na przedszkola. Na terenie Wrześni funkcjonuje wystarczająca liczba miejsc dla dzieci, dlatego będzie trudno o pozyskanie środków w tej dziedzinie. Wynika to z analizy, którą sporządzili dyrektorzy naszych placówek. Oświata jednak może starać się o fundusze w ramach projektów miękkich dla szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, zawodowych oraz działających na zasadzie kształcenia ustawicznego. Rozpoczną się one w III i IV kwartale. Zewnętrzne dotacje otwierają również furtkę osobom powyżej 24. roku życia oraz seniorom, którzy mogą przystąpić do projektów z zakresu nauczania języków obcych i obsługi komputera. Wnioski można składać po II kwartale, a więc już niebawem. Najbardziej pożądanymi są dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy  mogą ubiegać się o spore kwoty na otwarcie firmy już w III  i IV kwartale.

  • Fundusze europejskie

Szczegółowe informacje oraz porady przedsiębiorcy uzyskają podczas spotkań z Justyną Jastrzębską w budynku Starostwa Powiatowego we Wrześni, ul. Chopina 10. Kolejne planowane jest na lipiec.Mateusz Maserak

« wstecz

Newsletter