Pudełko życia

  • Pudełko życia

Poczuj się bezpiecznie. Odbierz swoje pudełko życia


Dlaczego warto mieć pudełko życia?


Pudełko życia to akcja, która skierowana jest do osób starszych, niepełnosprawnych, schorowanych oraz mieszkających samotnie. Inicjatywa ma na celu usprawnienie niesienia pomocy, służbom ratowniczym i socjalnym, w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Pudełko może pomóc w uratowaniu życia każdemu, kto w chwili przyjazdu ratowników, nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swoim stanie zdrowia, przebytych chorobach bądź zażywanych na stałe lekach. Głównym założeniem akcji jest umieszczenie wszystkich istotnych informacji o pacjencie w jednym, dostępnym dla każdego miejscu. 

Pomoc w 3 krokach

     1.    Odbierz Pudełko życia
Mieszkańcy powiatu wrzesińskiego mogą bezpłatnie odebrać swoje Pudełko życia w Referacie Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni, pok. 109.
Zestaw składa się z: pudełka życia, magnesu informacyjnego na lodówkę oraz formularza.


     2.    Wypełnij formularz
Karta informacyjna zawiera dane, które służą jako wskazówki do służb ratowniczych. Formularz należy wypełnić czytelnie, drukowanymi literami. Powinny znaleźć się tam informację odnośnie: danych osobowych, kontaktu do najbliższych, stanie zdrowia oraz przebytych chorobach. Dane zawarte w karcie można skonsultować ze swoim lekarzem, który potwierdzi ich zgodność. Kartę informacyjną umieszcza się w środku pudełka. Należy pamiętać o jej aktualizacji.


     3.    Schowaj pudełko
Pudełko z wypełnioną kartą umieść w lodówce czyli miejscu łatwo dostępnym w każdym domu. Magnes informacyjny przyczep na lodówkę (ułatwi to zlokalizowanie służbom, że pudełko jest w środku). Ratownicy dzięki formularzowi sprawniej udzielą pomocy. 
 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Promocji, Spraw Społecznych i Sportu pokój 109

lub pod numerem telefonu: 61 640 44 73

  • Plakat informacyjny o inicjatywie Pudełko życia