Powiatowa Akademia Ruchu – wiosna 2024

 • plakat Powiatowej Akademii Ruchu

 

Powiatowa Akademia Ruchu – jesień 2023

 • plakat Powiatowej Akademii Ruchu 2023

 

Powiatowa Akademia Ruchu – wiosna 2023

 • Powiatowa Akademia Ruchu 2023 – plakat

 

Powiatowa Akademia Ruchu – jesień 2022

 • plakat Fitness

 

Powiatowa Akademia Ruchu – wiosna 2022

Od 23 marca 2022 r. ruszają zajęcia ogólnorozwojowe w ramach X edycji Powiatowej Akademii Ruchu.

Zapraszamy mieszkańców powiatu wrzesińskiego do udziału w bezpłatnych zajęciach: zdrowy kręgosłup, trening wzmacniający z elementami fitnessu i aerobiku oraz – nowość – pound, czyli zajęcia z wykorzystaniem specjalnie wyważonych pałeczek. Zaplanowano 10 spotkań, które będą odbywać się w salach gimnastycznych na terenie Wrześni.

Poniżej publikujemy harmonogramy poszczególnych zajęć, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Promocji, Spraw Społecznych i Sportu pod nr tel. 61 640 44 64.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem udziału w zajęciach jest dostarczenie do wydziału wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego.

 • Plakat Powiatowej Akademii Ruchu

 

Powiatowa Akademia Ruchu – jesień 2021

Zachęcamy mieszkańców powiatu wrzesińskiego do zapisania się na bezpłatne zajęcia w ramach IX edycji Powiatowej Akademii Ruchu. Uczestnicy będą mieli możliwość wzmocnić mięśnie oraz poprawić swoją kondycję fizyczną na zajęciach pn. Zdrowy kręgosłup.

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w zapleczu dydaktyczno-sportowym przy ul. Wojska Polskiego 1 we Wrześni.

Poniżej publikujemy harmonogram zajęć, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Uczestnikami zajęć mogą być pełnoletni mieszkańcy powiatu wrzesińskiego po wcześniejszym zgłoszeniu się w Wydziale Promocji, Spraw Społecznych i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrześni (nr telefonu: 61 640 44 73 lub 61 640 44 64). Warunkiem udziału w zajęciach jest dostarczenie do Wydziału wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Powiatowa Akademia Ruchu

 

VIII edycja Powiatowej Akademii Ruchu - wystartowała

 • Ćwiczenia w ramach zajęć zdrowy kręgosłup
 • Ćwiczenia w ramach zajęć zdrowy kręgosłup
 • Ćwiczenia w ramach zajęć zdrowy kręgosłup
 • Warsztaty z podstaw tańca
 • Warsztaty z podstaw tańca
 • Warsztaty z podstaw tańca
 • Ćwiczenia na zajęciach aerobiku
 • Ćwiczenia na zajęciach aerobiku

Powiatowa Akademia Ruchu - VIII edycja wiosna 2020

Od 25 lutego 2020 r. ruszają zajęcia sportowe w ramach VIII Powiatowej Akademii Ruchu. Zapraszamy mieszkańców powiatu wrzesińskiego do udziału w zajęciach: fitball, aerobik, fitness z elementami tańca, zdrowy kręgosłup oraz nowość - podstawy tańca.

Spotkania w ramach Powiatowej Akademii Ruchu odbywać będą się we Wrześni i Targowej Górce.

Poniżej publikujemy harmonogramy poszczególnych zajęć, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Uczestnikiem mogą być osoby powyżej 18 r. ż. po wcześniejszym osobistym zgłoszeniu się w Referacie Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni (pok. 109) lub telefonicznym pod nr 61 640 44 73 oraz po dostarczeniu do Referatu Spraw Społecznych i Zdrowia wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego.

 

 • Plakat Powiatowa Akademia Ruchu wiosna 2020

Dobiegła końca kolejna edycja Powiatowej Akademii Ruchu

Wszyscy wiemy, jak trudno jest zmobilizować się jesienią i zimą. Chłód na dworze nie zachęca do wyjścia z domu, a szybko zapadający zmrok powoduje, że jesteśmy senni i rozleniwieni. Starostwo Powiatowe we Wrześni po raz kolejny zaprosiło mieszkańców powiatu do wyjścia z domu i podjęcia sportowej aktywności. Ruch pomaga przecież w radzeniu sobie z jesienną i zimową chandrą, a zastrzyk endorfin po wysiłku fizycznym daje poczucie szczęścia.
Powiatowa Akademia Ruchu, bo o niej mowa, odbyła się już po raz siódmy. Pierwsze zajęcia wystartowały 23 września, a ostatnie zakończyły się 2 grudnia. Z bezpłatnego cyklu skorzystało łącznie około 300 osób. We Wrześni można było skorzystać z jogi, ćwiczeń na zdrowy kręgosłup, zajęć z piłką, zwanych fitballem, a także zajęć ogólnorozwojowych z elementami samoobrony. Te ostatnie były zupełnie nową propozycją, na którą jednak mieszkańcy powiatu odpowiedzieli z dużym zainteresowaniem. Nowością było też zaproszenie mieszkańców na Powiatową Akademię Ruchu do Pietrzykowa 
i Targowej Górki. Grupa w Pietrzykowie (gmina Pyzdry) całą jesień ćwiczyła, by zachować zdrowy kręgosłup, w Targowej Górce zaś (gmina Nekla) uczestnicy pełni zapału trenowali aerobik.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Wszystko po to, by nie zapominać o Powiatowej Akademii Ruchu i o tym, że sport daje nie tylko zdrowie, ale też radość, także zimą.
 

 • Uczestniczki zajęć z samoobrony
 • Uczestnicy zajęć jogi
 • Uczestnicy zajęć jogi
 • Uczestnicy zajęć jogi
 • Uczestnicy zajęć zdrowy kręgosłup
 • Uczestniczki zajęć fitball
 • Uczestniczki zajęć fitball
 • Uczestnicy zajęć zdrowy kręgosłup
 • Uczestnicy zajęć zdrowy kręgosłup

 

 

Powiatowa Akademia Ruchu - VII edycja jesień 2019

Od 23 września 2019 r. ruszają zajęcia sportowe w ramach VII Powiatowej Akademii Ruchu. Zapraszamy mieszkańców powiatu wrzesińskiego do udziału w zajęciach: fitball, aeerobik, joga, zdrowy kręgosłup oraz nowość - zajęcia ogólnorozwojowe z elementami samoobrony.

Spotkania w ramach Powiatowej Akademii Ruchu odbywać będą się we Wrześni, Targowej Górce i Pietrzykowie.

Poniżej publikujemy harmonogramy poszczególnych zajęć, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Uczestnikiem mogą być osoby powyżej 18 r. ż. po wcześniejszym osobistym zgłoszeniu się w Referacie Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni (pok. 109) lub telefonicznym pod nr 61 640 44 73 oraz po dostarczeniu do Referatu Spraw Społecznych i Zdrowia wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego.

 

 • Plakat Powiatowa Akademia Ruchu jesień

 

 

Powiatowa Akademia Ruchu - VI edycja wiosna 2019

Od 25 lutego 2019 r. rozpoczyna się VI edycja Powiatowej Akademii Ruchu – wiosna 2019. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego stylu życia i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu wrzesińskiego poprzez serię cyklicznych bezpłatnych zajęć. W nadchodzącej edycji zaplanowano cotygodniowe zajęcia pn. "Zdrowy kręgosłup", "Fitball" i "Aerobik" w miejscowościach: Września, Kołaczkowo i Orzechowo. W tej edycji wydłużono okres realizacji zajęć z 10 do 12 tygodni, w terminie od 25 lutego do 22 maja 2019 r. Zapisy prowadzone są od 15 lutego 2019 r.

We Wrześni realizowane będą zajęcia pn.:

- "Zdrowy kręgosłup" w podziale na dwie grupy (po 35 osób każda), 

- "Aerobik" w podziale na dwie grupy (po 25 osób każda), 

- "Fitball" w podziale na dwie grupy (po 20 osób każda).

W Kołaczkowie realizowane będą zajęcia pn. "Zdrowy kręgosłup" (40 osób).

W Orzechowie realizowane będą zajęcia pn. "Aerobik" (40 osób).


Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie i podpisanie dokumentów zgłoszeniowych (tj. karty zgłoszeniowej oraz regulaminu) i dostarczenie ich do Starostwa Powiatowego we Wrześni, pok. 109 przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej (patrz poniżej) oraz w Referacie Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego. 
Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Koordynatorem zajęć jest Referat Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni, tel. 61 640 44 73 lub 61 640 44 64.

 • plakat 2019 PAR ost

 

 

Powiatowa Akademia Ruchu w konkursie „Zdrowy Samorząd”

Powiat Wrzesiński bierze udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Zdrowy Samorząd”.
Głównym celem konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego wszystkich poziomów, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń i/lub ich czynników ryzyka.

Spośród 179 programów zdrowotnych zgłoszonych przez 82 samorządy, Powiatowa Akademia Ruchu znalazła się w 30-tce wyróżnionych jednostek (nominacje dostępne na stronie tutaj). Powiat Wrzesiński jest jedynym powiatem z Wielkopolski i rywalizuje z 7 innymi z całego kraju.
Laureaci II edycji Konkursu „Zdrowy Samorząd” wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną. Oprócz oceny ekspertów, zgłoszenia są poddane pod głosowanie czytelników serwisów Portal Samorządowy i Rynek Zdrowia. 

Oba głosowania są niezależne od siebie.

Nagrody - statuetki „Zdrowy Samorząd” - zostaną przyznane w trzech kategoriach: 
• Zdrowa Gmina 
• Zdrowy Powiat 
• Zdrowe Województwo.


Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 marca 2019 r. podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

W związku z powyższym prosimy o oddanie głosu na Powiatową Akademię Ruchu poprzez stronę

https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2019,47/powiat-wrzesinski,1654/

Głosowanie trwa do 01 marca do godziny 12:00.
 

Niespodzianka dla uczestniczek Powiatowej Akademii Ruchu

 • Opaski promocyjne Powiatowej Akademii Ruchu

Powiatowa Akademia Ruchu działa pełną parą. Uczestniczki z zaangażowaniem biorą udział w zajęciach. Aby motywacja do aktywności nie słabła, organizatorzy przygotowali drobne upominki.

 

Powiatowa Akademia Ruchu - V edycja jesień 2018

Od 1 października 2018 r. rozpoczyna się V edycja Powiatowej Akademii Ruchu – jesień 2018. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego stylu życia i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu wrzesińskiego poprzez serię cyklicznych bezpłatnych zajęć. W nadchodzącej edycji zaplanowano cotygodniowe zajęcia pn. "Zdrowy kręgosłup", "Fitball" i "Aerobik" w miejscowościach: Września, Kołaczkowo i Orzechowo. Zajęcia prowadzone będą przez 10 tygodni w terminie od 1 października do 7 grudnia 2018 r. Zapisy prowadzone są od 21 września 2018 r.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie dokumentów zgłoszeniowych i dostarczenie ich do Starostwa Powiatowego we Wrześni, pok. 109 przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej (patrz poniżej) oraz w Referacie Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego. 
Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Koordynatorem zajęć jest Referat Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni, tel. 61 640 44 73 lub 61 640 44 64.
 

 • PAR Września popraw
 • orzechkolaczk