Powiatowa Akademia Ruchu - VII edycja jesień 2019

Od 23 września 2019 r. ruszają zajęcia sportowe w ramach VII Powiatowej Akademii Ruchu. Zapraszamy mieszkańców powiatu wrzesińskiego do udziału w zajęciach: fitball, aeerobik, joga, zdrowy kręgosłup oraz nowość - zajęcia ogólnorozwojowe z elementami samoobrony.

Spotkania w ramach Powiatowej Akademii Ruchu odbywać będą się we Wrześni, Targowej Górce i Pietrzykowie.

Poniżej publikujemy harmonogramy poszczególnych zajęć, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Uczestnikiem mogą być osoby powyżej 18 r. ż. po wcześniejszym osobistym zgłoszeniu się w Referacie Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni (pok. 109) lub telefonicznym pod nr 61 640 44 73 oraz po dostarczeniu do Referatu Spraw Społecznych i Zdrowia wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego.

 

  • Plakat Powiatowa Akademia Ruchu jesień

 

 

Powiatowa Akademia Ruchu - VI edycja wiosna 2019

Od 25 lutego 2019 r. rozpoczyna się VI edycja Powiatowej Akademii Ruchu – wiosna 2019. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego stylu życia i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu wrzesińskiego poprzez serię cyklicznych bezpłatnych zajęć. W nadchodzącej edycji zaplanowano cotygodniowe zajęcia pn. "Zdrowy kręgosłup", "Fitball" i "Aerobik" w miejscowościach: Września, Kołaczkowo i Orzechowo. W tej edycji wydłużono okres realizacji zajęć z 10 do 12 tygodni, w terminie od 25 lutego do 22 maja 2019 r. Zapisy prowadzone są od 15 lutego 2019 r.

We Wrześni realizowane będą zajęcia pn.:

- "Zdrowy kręgosłup" w podziale na dwie grupy (po 35 osób każda), 

- "Aerobik" w podziale na dwie grupy (po 25 osób każda), 

- "Fitball" w podziale na dwie grupy (po 20 osób każda).

W Kołaczkowie realizowane będą zajęcia pn. "Zdrowy kręgosłup" (40 osób).

W Orzechowie realizowane będą zajęcia pn. "Aerobik" (40 osób).


Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie i podpisanie dokumentów zgłoszeniowych (tj. karty zgłoszeniowej oraz regulaminu) i dostarczenie ich do Starostwa Powiatowego we Wrześni, pok. 109 przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej (patrz poniżej) oraz w Referacie Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego. 
Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Koordynatorem zajęć jest Referat Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni, tel. 61 640 44 73 lub 61 640 44 64.

  • plakat 2019 PAR ost

 

 

Powiatowa Akademia Ruchu w konkursie „Zdrowy Samorząd”

Powiat Wrzesiński bierze udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Zdrowy Samorząd”.
Głównym celem konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego wszystkich poziomów, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń i/lub ich czynników ryzyka.

Spośród 179 programów zdrowotnych zgłoszonych przez 82 samorządy, Powiatowa Akademia Ruchu znalazła się w 30-tce wyróżnionych jednostek (nominacje dostępne na stronie tutaj). Powiat Wrzesiński jest jedynym powiatem z Wielkopolski i rywalizuje z 7 innymi z całego kraju.
Laureaci II edycji Konkursu „Zdrowy Samorząd” wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną. Oprócz oceny ekspertów, zgłoszenia są poddane pod głosowanie czytelników serwisów Portal Samorządowy i Rynek Zdrowia. 

Oba głosowania są niezależne od siebie.

Nagrody - statuetki „Zdrowy Samorząd” - zostaną przyznane w trzech kategoriach: 
• Zdrowa Gmina 
• Zdrowy Powiat 
• Zdrowe Województwo.


Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 marca 2019 r. podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

W związku z powyższym prosimy o oddanie głosu na Powiatową Akademię Ruchu poprzez stronę

https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2019,47/powiat-wrzesinski,1654/

Głosowanie trwa do 01 marca do godziny 12:00.
 

Niespodzianka dla uczestniczek Powiatowej Akademii Ruchu

  • 20181019_180749

Powiatowa Akademia Ruchu działa pełną parą. Uczestniczki z zaangażowaniem biorą udział w zajęciach. Aby motywacja do aktywności nie słabła, organizatorzy przygotowali drobne upominki.

 

Powiatowa Akademia Ruchu - V edycja jesień 2018

Od 1 października 2018 r. rozpoczyna się V edycja Powiatowej Akademii Ruchu – jesień 2018. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego stylu życia i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu wrzesińskiego poprzez serię cyklicznych bezpłatnych zajęć. W nadchodzącej edycji zaplanowano cotygodniowe zajęcia pn. "Zdrowy kręgosłup", "Fitball" i "Aerobik" w miejscowościach: Września, Kołaczkowo i Orzechowo. Zajęcia prowadzone będą przez 10 tygodni w terminie od 1 października do 7 grudnia 2018 r. Zapisy prowadzone są od 21 września 2018 r.
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie dokumentów zgłoszeniowych i dostarczenie ich do Starostwa Powiatowego we Wrześni, pok. 109 przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej (patrz poniżej) oraz w Referacie Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego. 
Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Koordynatorem zajęć jest Referat Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni, tel. 61 640 44 73 lub 61 640 44 64.
 

  • PAR Września popraw
  • orzechkolaczk

Newsletter