• PLAKAT 2023 17 SIERPIEŃ do mediów rgb

IX Powiatowy Piknik Naukowy - 10 września 2023 r., godz. 15.00-18.00

Już 10 września odbędzie się IX Powiatowy Piknik Naukowy. Zostanie on zorganizowany tak jak w roku ubiegłym na placu przy Zapleczu Dydaktyczno-Sportowym we Wrześni (za Powiatowym Urzędem Pracy, wejście od Szosy Witkowskiej). 

Plan organizacji

  • 15.00 - otwarcie IX Powiatowego Pikniku Naukowego przez Starostę Wrzesińskiego,
  • 15:10 - przedstawienie pt. „Dźwięki starego patefonu” w wykonaniu Filharmonii Pomysłów,
  • 16.00 - wręczenie nagród w konkursie wiedzy oraz konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach Powiatowego Konkursu Astronomicznego,
  • 16.30 - pokaz chemiczny,
  • 17:10 - pokaz tańca zorganizowany przez Alchemia Dance Studio,
  • 17:30 - występy uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia we Wrześni.
  • 18.00 - zakończenie.

Dla najmłodszych widzów około godziny 15:10 odbędzie się przedstawienie teatralne pt. „Dźwięki starego patefonu” w wykonaniu Filharmonii Pomysłów z Poznania. Dla starszych dzieci około godziny 16:30 zaplanowano pokaz chemiczny.

W trakcie pikniku swoją ofertę edukacyjną zaprezentują jednostki organizacyjne powiatu: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Przy stoisku Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dzieci wezmą udział w warsztatach artystyczno-florystycznych, z Matplanetą odkryją matematyczne zagadki, a dzięki Stowarzyszeniu Freelab dowiedzą się co to "reaktor glonowy". Alchemia Dance studio zaproponuje animacje dla dzieci.

Równolegle, w godz. 15:00-18:00, odbędą się konkursy, warsztaty i gry na stoiskach edukacyjnych, przygotowanych przez zespoły przedmiotowe – nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu wrzesińskiego (j. polski, matematyka, biologia, chemia, historia, fizyka, j. francuski). Z językowcami dzieci wezmą udział w warsztatach wiązania bransoletek, a z chemikami w warsztatach mydlarskich. 

W tym roku nowość – gry i zabawy dla przedszkolaków zorganizowane przez Przedszkole Niepubliczne „Tęczowa Chatka” oraz Przedszkole Niepubliczne Miś Uszatek. Za udział dla każdego dziecka przewidziano upominek, a dla pierwszych stu koszulkę. Po raz pierwszy będziemy mieć także stanowisko astronomii, na którym uczestnicy pikniku będą mogli zbudować własną rakietę kosmiczną. 

Za udział w konkurencjach sprawnościowych i zabawach tanecznych do zdobycia pamiątkowy medal.