• 17.08.2022 r. do gazety

 

„VIII Powiatowy Piknik Naukowy” 

11 września 2022 r., godz. 15.00 – 18.00

Już 11 września odbędzie się VIII Powiatowy Piknik Naukowy. Zostanie on zorganizowany tak jak w roku ubiegłym na placu przy Zapleczu Dydaktyczno-Sportowym we Wrześni (za Powiatowym Urzędem Pracy, wejście od Szosy Witkowskiej). 

Plan organizacji

15.00 - otwarcie VIII Powiatowego Pikniku Naukowego przez Starostę Wrzesińskiego,

15.10 - przedstawienie pt. „Wszystkie drogi prowadzą do ludzi … Mały Książę”,

16.10 - pokaz fizyczny,

18.00 - zakończenie.

Dla najmłodszych widzów około godziny 15:10 odbędzie się przedstawienie teatralne pt. „Wszystkie drogi prowadzą do ludzi … Mały Książę”, w którym w rolę aktorów wcielą się uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chwalibogowie. Dla starszych dzieci około godziny 16:10 zaplanowano pokaz pt. „Fizyka jest trudna i nudna? Już nie!”. Podczas jego trwania dzieci dowiedzą się, na czym polegał eksperyment magdeburski i jak skonstruować armatę powietrzną. Sprawdzą, czy balon pęka w płomieniu oraz czy da się zrobić bańki mydlane, które obejmą dorosłego!

W trakcie pikniku swoją ofertę edukacyjną zaprezentują jednostki organizacyjne powiatu: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Powiatowa Szkoła Muzyczna I stopnia.

Przy stoisku Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dzieci wezmą udział w warsztatach artystyczno-florystycznych, z Matplanetą odkryją matematyczne zagadki, a ze Stowarzyszeniem Freelab zbudują „Łapacz mgły”. Centrum robotyki przeprowadzi dla wszystkich warsztaty z programowania.

Równolegle, w godz. 15:00-18:00, odbędą się konkursy, warsztaty i gry na stoiskach edukacyjnych, przygotowanych przez zespoły przedmiotowe – nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu wrzesińskiego (j. polski, matematyka, biologia, chemia, historia, fizyka, j. obce). Z językowcami dzieci wykonają własny projekt torby bawełnianej oraz wezmą udział w warsztatach wiązania bransoletek, przy stanowisku polonistów przeniosą się w „Świat Bajek”, z chemikami zrobią wybuchający wulkan oraz migoczące gniotki, a z fizykami zagrają na owocach.

Za udział w konkurencjach sprawnościowych i zabawach tanecznych do zdobycia pamiątkowy medal.

 

Newsletter