• PLAKAT  wrzesień aktualny

 

„VII Powiatowy Piknik Naukowy” w nowym miejscu

19 września 2021 r., godz. 15.00 – 18.00

Już 19 września odbędzie się VII Powiatowy Piknik Naukowy. W tym roku zostanie on zorganizowany w nowej lokalizacji – na placu przy Zapleczu Dydaktyczno-Sportowym we Wrześni (za Powiatowym Urzędem Pracy, wejście od Szosy Witkowskiej). Organizatorem jest Starostwo Powiatowe we współpracy z Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołem Szkół Politechnicznych oraz nauczycielami i uczniami ze szkół z terenu powiatu wrzesińskiego.

Plan organizacji

15.00 - otwarcie VII Powiatowego Pikniku Naukowego przez Starostę Wrzesińskiego,

15.10 - przedstawienie dla dzieci pt. „Dźwiękowiersze”, 

16.30 - pokaz chemiczny (pasta dla słonia, chemiczna lokomotywa, chemiczny wulkan oraz zamiana wody w sok z gumijagód),

18.00 - zakończenie.

Dla najmłodszych widzów około godziny 15:10 wystawione zostanie przedstawienie pt. „Dźwiękowiersze” przygotowane przez artystów z Filharmonii Pomysłów, a dla starszych dzieci około godziny 16:30 odbędzie się pokaz chemiczny, podczas którego wytworzymy pastę dla słonia, a woda zamieni się w sok z „gumijagód”. Te atrakcje zostały zaplanowane wewnątrz hali sportowej przy Zespole Szkół Politechnicznych.

W trakcie pikniku swoją ofertę edukacyjną zaprezentują jednostki organizacyjne powiatu. Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej przygotuje stanowiska demonstracyjne, na których będzie można wykonać ćwiczenia z elektrotechniki oraz mechaniki, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii zaprezentuje działanie robota przemysłowego oraz skanera 3D, a Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaproponuje dzieciom zabawy grafomotoryczne, oddechowe i sensoryczne.

Będziemy gościć także Stowarzyszenie Freelab, dzięki któremu dzieci poznają zagadnienia związane z drukiem 3D i nowymi technologiami. Na stoisku Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dzieci wezmą udział w warsztatach artystyczno-florystycznych, a z Matplanetą odkryją matematyczne zagadki.

Równolegle, w godz. 15.00-18.00, odbędą się konkursy, warsztaty i gry na stoiskach edukacyjnych, przygotowanych przez zespoły przedmiotowe nauczycieli (j. polski, matematyka, biologia, chemia, historia, fizyka, j. obce). Z biologami dzieci zbudują domki i poidełka dla zapylaczy, z historykami i językowcami wezmą udział w grze terenowej, przy stanowisku polonistów przeniosą się w „Świat Bajek”, a z matematykami poznają Ciąg Fibonacciego, który niezwykle często występuje w przyrodzie.

W programie także konkurencje sprawnościowe na boisku, tj. tor przeszkód, strzały piłką do bramki, rzuty piłką ręczną do bramki, indywidualne przeciąganie liny, test Ruffiera oraz zabawy z piłką koszykową. Na hali sportowej odbędą się zabawy przy muzyce, zabawy z piłką (fitball), skakanką i taśmą gimnastyczną.

 

Newsletter