Program Profilaktyki Nowotworów Skóry - możliwość bezpłatnego udziału

Celem Programu jest zwiększenie świadomości Polaków w zakresie zapobiegania nowotworom skóry i znajomości metod samobadania znamion, a także zwiększenie skuteczności rozpoznawania nowotworów skóry na wczesnym etapie rozwoju choroby.

Kto może przystąpić do Programu?

 • Wszystkie osoby w wieku 15-64 (oraz starsze, jeśli są nadal aktywne zawodowo) mogą otrzymać konsultację edukacyjną oraz poradę lekarza  POZ.
 • Osoby w wieku 50-64 mogą przystąpić do przesiewowego badania dermatoskopowego lub wideodermatoskopowego skóry.
 • W przypadku zaleceń lekarza (związanych z występowaniem niepokojących znamion lub czynników ryzyka) badanie przesiewowe będzie wykonane u osób w wieku 15-49 i po 64 r.ż. (jeśli są nadal aktywne zawodowo).

Więcej o informacji o programie zwiera broszura poniżej oraz strona www.wco.pl/ppns

 

 • 1_PDFsam_broszura PNS 2
 • 2_PDFsam_broszura PNS 2
 • 3_PDFsam_broszura PNS 2
 • 4_PDFsam_broszura PNS 2
 • 5_PDFsam_broszura PNS 2
 • 6_PDFsam_broszura PNS 2
 • 7_PDFsam_broszura PNS 2

 

 

Zapraszamy - 22 czerwca 2019 r. piknik MIĘDZY NAMI KOBIETAMI

Na wydarzenie obowiązują zapisy, tel. 61 640 44 64, 61 640 44 73.

 

 

 • plakat Między nami kobietami

 

 

Powiatowa Akademia Ruchu - VI edycja wiosna 2019

Rozpoczynamy nabór do VI edycji Powiatowej Akademii Ruchu - wiosna 2019.

 • plakat 2019 PAR ost

 

 

Bezpłatne badania profilaktyczne nowotworów głowy i szyi

 

 

 • plakat(3)

 

 

 

 

Bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego

 

 

 • Plakat_jelito_Września_20.06.2018

 

 

Zapraszamy na monodram pt. "Jest jak Jest"

                                                                                

 

Wrzesińskie Amazonki zapraszają osoby zdrowe oraz chore onkologicznie i ich bliskich, z wszystkich gmin Powiatu Wrzesińskiego do obejrzenia monodramu pt. „Jest jak Jest”.
Spektakl odbędzie się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury w poniedziałek   14 maja 2018 r. godz. 18:00

W Polsce trwa kampania edukacyjna skierowana do kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, pod hasłem „Jest jak Jest.  Mam wybór”. Jej celem jest uświadomienie jak najszerszej rzeszy pacjentek, że mają możliwość wyboru metod leczenia.         
Pierwsza część hasła kampanii „Jest jak Jest” ma podkreślać, jak ważne jest uświadomienie sobie, że zaawansowany rak, to nie koniec, ale etap w życiu, które trwa dalej. Życie z zaawansowanym rakiem jest codziennością dla tysięcy kobiet w Polsce, w związku z tym Amazonki chcą uczyć Polki: jak mówić o chorobie, która nie powinna być tematem tabu oraz jak rozmawiać z najbliższymi na najtrudniejsze tematy związane z leczeniem.

W imieniu Amazonek zapraszamy chętne osoby, by skorzystać z niepowtarzalnej okazji, włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę i obejrzeć spektakl oraz wysłuchać prelekcji na temat badań profilaktycznych. Wierzymy, że przyczynimy się do zwiększenia zgłaszalności kobiet na badania profilaktyczne oraz do zwiększenia świadomości na temat raka piersi i chorób onkologicznych. Po spektaklu przewidziano panel dyskusyjny oraz poczęstunek. 
Zadanie publiczne jest współfinansowane przez Powiat Wrzesiński.

Wejściówki do odbioru: WOK Września, 
Starostwo Powiatowe, pok. 109. 

 • plakat

 


 

Konkurs  Wielkopolski Lekarz z Sercem  im. Kazimierza Hołogi

 

 

Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą nr 3222/2017 z dnia 10 lutego 2017 roku, ustanowił Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi, będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy z naszego regionu.

Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom.

Laureatem I edycji konkursu został: prof.dr hab.n.med.Jacek Łuczak

Wyróżnienie otrzymali: dr Bożena Janicka oraz dr Marek Daniel

Nabór kandydatów do II edycji Konkursu w roku 2018 potrwa od 17 stycznia do 28 lutego 2018 roku.

Uchwałę ZWW, wzór karty zgłoszeniowej oraz logo konkursu można pobrać ze strony www.umww.pl z zakładki start >> Urząd >> Departamenty >> Departament Zdrowia >> Dokumenty do pobrania.

Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: zdrowie@umww.pl, faksem (+48 61 62 66 351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań.


 

Powiatowa Akademia Ruchu - zapraszamy do współpracy

Powiat Wrzesiński w ramach promocji zdrowia wśród mieszkańców powiatu wrzesińskiego planuje organizację kolejnej edycji Powiatowej Akademii Ruchu – wiosna 2018. Poszukujemy instruktorów do prowadzenia zajęć.

 

 1.       Głównym założeniem przedsięwzięcia jest propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu poprzez cykl 10-tygodniowych zajęć ruchowych.

 2.       Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia w załączeniu (załącznik nr 1)

 3.       W przypadku zainteresowania proszę o przedstawienie oferty na formularzu (załącznik nr 2)

 

Niniejsze zapytanie zostało opublikowane celem analizy rynku. Przesłanie oferty nie zobowiązuje powiatu wrzesińskiego do jego realizacji.

 

Prosimy o przesłanie oferty do 31 stycznia 2018 roku na adres mailowy: anna.olejniczak@wrzesnia.powiat.pl

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Referatem Promocji Zatrudnienia, Spraw Obywatelskich i Zdrowia, tel.  061 640 44 73.

Newsletter