Regulamin Biegu 2018

REGULAMIN
IV Bieg im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego


I. ORGANIZATORZY
1.Zespół Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni
2.Starostwo Powiatowe we Wrześni
3.Stowarzyszenie „Promyk”

4.Samorząd Województwa Wielkopolskiego

II. CEL IMPREZY
1.Upamiętnienie 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
2.Poznanie historii Powstania Wielkopolskiego.
3.Promocja biegania jako formy aktywności sportowej.
4.Promocja Wrześni / powiatu wrzesińskiego jako miejsc przyjaznych dla biegaczy.
5.Integracja środowisk w różnych grupach wiekowych.
6.Propagowanie rywalizacji w duchu fair play.
7.Zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

III. TERMIN I MIEJSCE, BIURO ZAWODÓW
Zawody odbędą się 09.12.2018 r. we Wrześni.
Biuro zawodów: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni, ul. Koszarowa 12, 62-300 Września.

Do dyspozycji zawodników w dniu zawodów:
-szatnia damska,
-szatnia męska,
-prysznice,
-depozyt (wydawanie depozytu odbywać się będzie za okazaniem numeru startowego).

IV. DYSTANS I START

Dystans 10 km, start godz. 13.00 (limit na pokonanie trasy 90 minut)
Miejsce startu: ul. Warszawska
Meta biegu: ul. Koszarowa
Pomiar czasu prowadzony będzie za pomocą chipów – oficjalnym czasem jest czas brutto.
Miejsce startu oddalone jest od biura zawodów o ok. 0,8 km

Trasa NIE JEST ATESTOWANA.

V. UCZESTNICTWO

- uczestnikiem biegu może być tylko osoba pełnoletnia
- podczas weryfikacji danych w biurze zawodów uczestnik musi okazać dowód tożsamości
- udział w zawodach jest możliwy tylko po wcześniejszym podpisaniu oświadczenia o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu imprezy

VI. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia za pośrednictwem strony www.wrzesnia.powiat.pl/bieg

Zgłoszenie uznaje się za kompletne, gdy zostanie wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz zostanie przekazana darowizna/opłata startowa na wskazane konto bankowe.

Zgłoszenia przyjmowane będą tylko do 23.11.2018 r. lub do wyczerpania limitu miejsc. Opłaty należy dokonać najpóźniej do 04.12.2018r.
W DNIU ZAWODÓW ORGANIZATOR NIE BĘDZIE PROWADZIĆ DODATKOWYCH ZAPISÓW. Zgłoszenie można również wypełnić w Starostwie Powiatowym we Wrześni, ul.Chopina 10, w Wydziale Edukacji i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego we Wrześni (I piętro – pok. 104).

Limit zgłoszonych zawodników wynosi: 400 osób.

 

VII. OPŁATA STARTOWA / DAROWIZNA

- Do 31.05.2018 r. :
Pakiet standard                       – 25,00 zł
Pakiet z koszulką                    - 35,00 zł

- Do 30.09.2018 r. :
Pakiet standard                       – 30,00 zł
Pakiet z koszulką                    - 45,00 zł

- Do 31.10.2018 r. :
Pakiet standard                       – 35,00 zł
Pakiet z koszulką                    - 50,00 zł

- Do 23.11.2018 r.:
Pakiet standard                       – 40,00 zł


OPŁATA STARTOWA NIE PODLEGA ZWROTOWI.
PAKIET STANDARD zawiera numer startowy, agrafki, zwrotny chip, bon żywnościowy, a po zakończeniu biegu pamiątkowy medal oraz wodę
Pakiety nie podlegają przepisaniu.

Opłatę startową/darowiznę należy uiścić na konto bankowe:

Stowarzyszenie Promyk
ul. Chopina 9
62-300 Września
04 9681 0002 0021 6531 0018 8323


W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna/opłata startowa + imię, nazwisko, datę urodzenia np. „Darowizna/opłata startowa - Jan Kowalski, 01.01.1950”

System zatwierdza darowiznę/opłatę startową zgodnie z datą zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym odbiorcy.


 

 

 

VIII. PROGRAM MINUTOWY

9.12.2018r. :

9:00 – 12:00    - Weryfikacja uczestników (Biuro Zawodów – ul.Koszarowa)
12:45               -  Otwarcie zawodów  (ul.Warszawska)
13:00               - Start: Bieg im.Bohaterów Powstania Wielkopolskiego (ul.Warszawska)
13:30               – Spodziewany pierwszy zawodnik na mecie (ul.Koszarowa)
13:30 – 15:00 - Posiłek regeneracyjny
ok 14:45          - Ceremonia zakończenia (podsumowanie, wręczenie nagród)

IX. KLASYFIKACJA I NAGRODY
Zawodnicy zostaną sklasyfikowani i nagrodzeni w następujących kategoriach:

- 1, 2, 3 miejsce w kat. OPEN kobiet i mężczyzn.
- 1, 2, 3 miejsce w kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn: 18-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat, 70 i więcej lat.
O przynależności do poszczególnych kategorii decyduje rok urodzenia.

Warunkiem odebrania nagrody jest obecność nagrodzonego uczestnika biegu podczas ceremonii wręczania nagród.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowy medal.

X. KONTAKT

Starostwo Powiatowe we Wrześni, ul. Chopina 10, 62-300 Września
– Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej, I piętro – pok. 104,
tel. 61 640 44 72, 695 888 614

e-mail: anna.cebulska@wrzesnia.powiat.pl, agata.czerniak@wrzesnia.powiat.pl
www.wrzesnia.powiat.pl/bieg

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich
ul. Koszarowa 12, 62-300 Września
e-mail: zsz2sek@op.pl

XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1.Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
2.Uczestnicy zawodów zobowiązani są do przestrzegania regulaminu, ogólnych zasad bezpieczeństwa i stosowania się do poleceń organizatorów i służb porządkowych.
3.Podczas biegu zawodnicy muszą posiadać przypięty z przodu numer startowy.
4.Zawodnicy pokonujący dystans biegu w sposób niedozwolony zostaną zdyskwalifikowani.
5.Zawodnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb organizatora oraz na wykorzystanie swojego wizerunku w materiałach informacyjnych i promocyjnych imprezy.
6.Organizator zastrzega sobie prawo odmowy dopuszczenia do biegu zawodnika, który w sposób rażący naruszył regulamin oraz swoim zachowaniem zakłócił przebieg rywalizacji.
7.Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
8.Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

U W A G A !

  • Zawodnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność.
  • Organizator nie ubezpiecza uczestników zawodów od następstw nieszczęśliwych wypadków.
  • Wskazanym jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie.

Wyniki 2018

10 km
Kobiety OPEN

1. 140 Brzozowska Monika Czerwonak Czerwonak Biega 1984 K30 0:38:02
2. 386 Lewandowska Magdalena Murzynowo Kościelne Polonia Środa Wielkopolska 1994 K18 0:39:40
3. 375 Ślebioda Agnieszka Środa Wielkopolska KB Aktywni Środa Wielkopolska 1985 K30 0:41:31


Mężczyźni OPEN
1. 382 Szymkowiak Tomasz Września Szymkowiak Team 1983 M30 0:32:40
2. 307 Pałka Piotr Częstochowa CKS Budowlani Częstochowa 1984 M30 0:32:55
3. 69 Pluciński Radosław Swarzędz AdRunaLine Team 1989 M18 0:35:35

K 18-29 lat
1. 112 Piniarska Weronika Witkowo Witkowo Bieha 1997 K18 0:45:54
2. 304 GAJECKA MARTA Radom 1991 K18 0:49:03
3. 346 Tobolska Izabella Węgierki Night Runners Września 1997 K18 0:50:42


K 30-39 lat
1. 100 SIWIŃSKA Marzena Witkowo Witkowo Biega 1984 K30 0:43:52
2. 18 Dudek Honorata Środa Wlkp Polonia Środa 1980 K30 0:44:33
3. 359 Wojtyś Karolina Września 1985 K30 0:44:42


K 40-49 lat
1. 185 Sobczyk Wioletta Witkowo Witkowo Biega 1974 K40 0:46:03
2. 302 Lupa-Marcinowska Aneta Plewiska RUN4FUN 1976 K40 0:46:11
3. 130 Machajewska-Stefaniak Aneta Środa Wlkp Polonia Środa 1976 K40 0:48:03


K 50-59 lat
1. 285 Skrzypczak Hanna Miłosław Browar Fortuna 1967 K50 0:48:09
2. 317 Wagner Jolanta Warszawa 1966 K50 0:49:43
3. 330 HAJDRYCH ZUZANNA KLECZEW Sokół Kleczew 1966 K50 0:50:08


K 60-69 lat
1. 48 Czerniak Elżbieta Borzykowo KB Kosynier Września 1954 K60 0:54:31
2. 152 Nowak-Lewandowska Barbara Zberki KB Kosynier Września 1957 K60 0:58:26

 

M 18-29 lat
1. 80 Borowczak Filip Września Night Runners Września 1992 M18 0:38:49
2. 348 Pękala Łukasz Poznań 1992 M18 0:38:52
3. 248 Kryszak Nikodem Pyzdry KB Kosynier Września 1993 M18 0:39:14


M 30-39 lat
1. 23 Kłosowski Roman Białężyce Knight Runners Września 1983 M30 0:35:52
2. 254 Świątkowski Paweł Trzemeszno 1981 M30 0:36:33
3. 184 Długosz Marcin Września Night Runners Września 1985 M30 0:37:14


M 40-49 lat
1. 269 Kołodziejczyk Jarosław Częstochowa Zabiegani Częstochowa 1970 M40 0:36:38
2. 84 Kramski Tomasz Nekla Active Nekla 1974 M40 0:36:52
3. 311 Karbowiak Jacek Wrzesnia 1977 M40 0:37:25


M 50-59 lat
1. 380 Błaszczyk Zbigniew Częstochowa 1959 M50 0:36:44
2. 376 Król Darek Świątniki Henrik Team 1967 M50 0:42:04
3. 114 Brodacki Wieslaw Tychy 40-latek Tychy 1961 M50 0:43:42


M 60-69 lat
1. 354 Łuc Jan Swarzędz Mercedes -Benz -STS 1954 M60 0:44:02
2. 296 Zaremba Janusz Borzykowo KB Złote Kłosy Kołaczkowo 1957 M60 0:44:26
3. 168 Mielczarek Stanisław Kalisz amator - niezrzeszony 1957 M60 0:44:35


M 70+ lat
1. 283 Dobak Stefan Szamotuły KB Szamotuły 1946 M70 0:47:32
2. 49 Czerniak Henryk Borzykowo KB Kosynier Września 1948 M70 0:50:28

 

 

Galeria biegu, relacje

 

 

Filmiki z biegu

Medale

Zapisy

  

« wstecz

Newsletter