Kiedy strzyka w plecach

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są powszechnym, społecznym i medycznym  problemem.

Wrzesiński szpital powiatowy stara się pomóc pacjentom w poradni reumatologicznej oraz poradni rehabilitacyjnej, obsługiwanych przez lekarzy specjalistów w dziedzinie reumatologii i rehabilitacji medycznej. Reumatologia obejmuje wiele schorzeń, począwszy od  zapalenia jednego stawu aż po stany, w których ból w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego jest jednym z objawów choroby uogólnionej. W naszej poradni reumatologicznej są leczeni pacjenci zarówno z powodu chorób zapalnych stawów, choroby zwyrodnieniowej, dny moczanowej, osteoporozy, jak i chorób układowych tkanki łącznej. Dysponujemy pełną diagnostyką laboratoryjną, rentgenowską i ultrasonograficzną. W razie potrzeby możliwa jest diagnostyka i leczenie w warunkach szpitalnych. Korzystając z doświadczenia ortopedii oraz bogatej oferty fizykoterapii nasi lekarze zapewniają chorym kompleksową opiekę w leczeniu schorzeń stawów i tkanek okołostawowych.

Specjaliści pracujący w poradni rehabilitacyjnej zajmują się leczeniem schorzeń zwyrodnieniowo-zapalnych stawów, pourazowych oraz neurologicznych u dorosłych i dzieci. Utworzony przez lekarzy program rehabilitacyjny mający na celu przywrócenie utraconych funkcji narządów ruchu i likwidację bólu obejmuje fizjoterapię, farmakoterapię (także iniekcje dostawowe i okołostawowe), zaopatrzenie ortopedyczne oraz diagnostykę. Dzięki pracowni ultrasonograficznej lekarze wykonując USG stawów mogą dokładnie ocenić struktury narządu ruchu i dzięki temu wybrać właściwy program leczenia.

Do poradni  reumatologicznej oraz  poradni rehabilitacyjnej Szpitala Powiatowego we Wrześni można zarejestrować się w ramach limitowanej umowy z NFZ pod tel. 61 437 05 95. Można również uzyskać poradę lekarską odpłatnie.

 

Krystyna Dudzińska
z-ca dyr. ds. medycznych
Szpitala Powiatowego

« wstecz