Prywatne Ognisko Muzyczne we Wrześni

Prywatne Ognisko Muzyczne

  • Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia
  • ul. Kilińskiego 36
  • 62-300 Września
  • tel. 504 391 080

Prywatne Ognisko Muzyczne we Wrześni powstało w 1995 roku. Jego założycielem jest Ludwik Gromadziński. 

Ognisko prowadzi naukę gry na instrumentach klawiszowych, dętych i strunowych, uruchomiło także klasę organistów, dysponuje bowiem organami kościelnymi. Zajęcia w tej klasie mają głównie przygotowywać do zawodu organisty kościelnego.

Prywatne Ognisko Muzyczne we Wrześni jest prężną placówką kulturalną. Uczniowie biorą udział w licznych przeglądach muzycznych we Wrześni i Wielkopolsce, zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Często uczestniczą w organizowanych we Wrześni i powiecie imprezach kulturalnych, zawsze ciesząc się uznaniem organizatorów i słuchaczy. Warto dodać, że wiele tego rodzaju wydarzeń odbyło się dzięki inicjatywie ogniska.

Absolwenci Prywatnego Ogniska Muzycznego kontynuują naukę w szkołach muzycznych w Poznaniu, Gnieźnie, Słupcy i Koninie. Wielu jest członkami zespołów muzycznych działających na terenie powiatu wrzesińskiego i innych okolicznych powiatów. Kilkoro podjęło pracę kapelmistrzów w orkiestrach dętych lub organistów w okolicznych kościołach. Szk0oła prowadzi też komis instrumentów.

Prywatne Ognisko Muzyczne posiada swoje filie w Pyzdrach i Sokolnikach.

« wstecz

Newsletter