Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

  • baner projektu

10 lipca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano umowę o dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa Centrum Oświatowego w celu realizacji projektu pn. „Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie Powiatu Wrzesińskiego”. Powiat Wrzesiński pozyskał  dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 33.640.406,62 zł. Całkowita wartość projektu 42.436.540,36 zł.

Głównym celem projektu jest poprawa warunków szkolnictwa zawodowego w Powiecie Wrzesińskim poprzez budowę i wyposażenie zaplecza dydaktyczno-sportowego, modernizację i wyposażenie dwóch budynków burs oraz modernizację i wyposażenie budynku Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej - obiektów związanych z kształceniem zawodowym.

 Projekt składa się z następujących zadań:

  • Budowa i wyposażenie zaplecza dydaktyczno-sportowego przy ulicy Wojska Polskiego 1 - wraz z planem zagospodarowania terenu, infrastrukturą techniczną, drogami dojazdowymi wraz z przebudową istniejącego parkingu naziemnego. Projektowany budynek będzie przylegał do istniejącego budynku Zespołu Szkół Politechnicznych przy ul. Wojska Polskiego 1 we Wrześni i będzie niezależny funkcjonalnie. W ramach zadania planowane jest wyposażenie obiektu.
  • Budowa i wyposażenie bursy przy Wojska Polskiego 1. Realizacja inwestycji w formule "zaprojektuj i wybuduj". Projektuje się budynek na planie prostokąta, 3 kondygnacyjny, o powierzchni użytkowej 699,76 m2. Na parterze znajdować się będzie hol, recepcja, pokój opiekuna, szatnia, toalety, pralnia, zaplecze kuchenne, sale do nauki i wypoczynku. Bursa zapewni 42 miejsca noclegowe w 22 pokojach. Obiekt będzie wyposażony w windę. Zaprojektowano także teren przyległy pod funkcję rekreacyjną z elementami małej architektury i miejscami zieleni, miejscami postojowymi.
  • Modernizacja budynku bursy położonego przy ul. Słowackiego 11. Nadrzędny cel stanowi wykonanie projektu budynku zamieszkania zbiorowego spełniającego wymagania estetyczne i funkcjonalne przyszłych użytkowników zapewniających równocześnie standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz w pełni dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu przewidziano pomieszczenia konferencyjne, biurowe oraz pełne zaplecze socjalne/gastronomiczne. Poddasze nieużytkowe w zamyśle zostanie poddane adaptacji, półpiętro przekształcone zostanie w antresolę, która uatrakcyjnia przestrzeń wnętrza. Koncepcja przewiduje pełną rewitalizację/ modernizację obiektu. Zostanie przywrócona pierwotna funkcja zaprezentowana w czytelniejszym wydaniu układów funkcji i użyteczności zagospodarowywanej przestrzeni. Forma architektoniczna pozostaje bez zmian, budynek zostanie poddany termomodernizacji od środka tak, aby nie zniszczyć charakteru i bryły budynku. Przez wzgląd na nośność, na nową wymieniona zostaje więźba dachowa oraz stropy na żelbetowe stropy monolityczne na blasze trapezowej. W ramach zadania planowane jest wyposażenie obiektu.
  • Modernizacja budynku Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej przy ulicy Wojska Polskiego 1. Przebudowa zostanie dokonana w zakresie zmiany układu funkcjonalnego wnętrza i dostosowania go do potrzeb inwestora. Przebudowa nie obejmuje zmian na zewnątrz obiektu poza wymianą głównych drzwi wejściowych, wymianą zadaszenia nad nim, montażem instalacji na dachu oraz montażem świetlika dachowego w miejscu istniejącego komina. W ramach zadania planowane jest wyposażenie obiektu.

W wyniku realizacji projektu pojawią się m.in. nowe  lub całkowicie zmodernizowane pracownie, w których realizowane będą zajęcia z: obróbek ubytkowych, obróbki plastycznej i cieplnej, elektroniki i elektrotechniki, systemów CAD/CAM, programowania systemów mechatronicznych. 

Odbiorcami projektu są:

  • uczniowie szkół zawodowych,
  • nauczyciele kształcący w przedmiotach zawodowych,
  • pracodawcy,
  • rodzice i opiekunowie młodzieży, którzy osiągną pewność, że ich dzieci/podopieczni będą kształcić się w bezpiecznych i komfortowych warunkach,
  • mieszkańcy powiatu wrzesińskiego.

Artykuły powiązane z projektem:

Próba generalna nowej hali - 12.02.2020

« wstecz

Newsletter