Polscy seniorzy w Cremlingen

Czworo mieszkańców powiatu od 4 do 6 października gościło w wiosce Cremlingen niedaleko Wolfenbüttel (Niemcy). Przyjechali oni na zaproszenie tamtejszego koła seniorskiego w ramach projektu „Wymiana seniorów”, realizowanego przez partnerskie powiaty.

  • Polscy seniorzy w Cremlingen

Celem projektu jest nawiązanie znajomości, wymiana poglądów i podjęcie współpracy między osobami w starszym wieku z Polski i Niemiec. W delegacji uczestniczyli Leszek Burzyński, Teresa Tomys, Leon Świtek z Klubu Twórczości Różnej „Cóś Innego” oraz Halina Dobroniecka, emerytowana nauczycielka z Miłosławia. Na miejscu grupą opiekowała się Ute Stockmann, kierowniczka koła seniorów.

  • Polscy seniorzy w Cremlingen

W spotkaniu ze strony niemieckiej uczestniczyli Wilfried Meinecke, przewodniczący powiatowego koła seniorów, członkowie klubu emerytów z Cremlingen i trzech mieszkańców domu opieki Betreuten Wohnenes.

 

  • Polscy seniorzy w Cremlingen

Na miejscu ustalono szczegóły wspólnego projektu – wystawy fotograficznej pod hasłem Aktywny senior ukazującej życie polskich i niemieckich emerytów. Wernisaż zaplanowano na wiosnę przyszłego roku w Cremlingen, wystawa zaprezentowana zostanie także we Wrześni. To pierwsza z serii planowanych ekspozycji, która rozpoczyna bliższe kontakty osób starszych z partnerskich powiatów.

Wyjazd został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe we Wrześni w ramach współpracy z powiatami partnerskimi.

 

(elinor)

« wstecz

Newsletter