Międzynarodowa wizyta

Delegacje z trzech krajów gościły w powiecie wrzesińskim w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia. Z oficjalną wizytą przyjechali: starosta Jörg Röhmann z żoną, radni Thomas Fach i Bertold Brücher (Wolfenbüttel), mer Jean Yves Le Bouillonnec z żoną (Cachan) i radna Eudine Hanagan z mężem (Rhondda Cynon Taf).

Kulturowe różnice to bogactwo. Okazją do przekonania się o tym, jak skutecznie Europa się integruje poprzez współpracę i wzajemne poznawanie różnic, była odbywająca się we Wrześni Wielostronna Międzynarodowa Wymiana Młodzieży. To w związku z wymianą młodzieżową starosta wrzesiński, Dionizy Jaśniewicz, zaprosił oficjalne delegacje z Francji, Walii i Niemiec.

  • Międzynarodowa wizyta w Starostwie Powiatowym we Wrześni

Intensywny program wizyty zapewnił gościom wiele wrażeń.

  • Międzynarodowa wizyta we Wrześni

Przedstawiciele delegacji wsłuchując się w ciekawostki opowiedziane przez Sebastiana Mazurkiewicza, dyrektora Muzeum Regionalnego, zwiedzili Wrześnię rozpoczynając od wizyty w siedzibie gospodarza spotkania, czyli w Starostwie Powiatowym.

  • Międzynarodowa wizyta na wrzesińskim rynku

Oficjele z zaciekawieniem obejrzeli znajdującą się na rynku wystawę fotografii Franciszka Włosika,

  • Międzynarodowa wizyta we wrzesińskim muzeum

wstąpili do wrzesińskiego muzeum,

  • Międzynarodowa wizyta we wrzesińskiej farze

fary i ratusza, gdzie spotkali się z burmistrzem Tomaszem Kałużnym.

  • Międzynarodowa wizyta we wrzesińskim ratuszu

Delegaci podczas wizyty w powiecie wrzesińskim spotkali się również z samorządowcami, z burmistrzami gmin powiatu wrzesińskiego, a także z Krystyną Poślednią, członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

  • Międzynarodowa wizyta w hali sportowej

Przede wszystkim jednak zainteresowani byli młodzieżą uczestniczącą w Wielostronnej Międzynarodowej Wymianie.

  • Międzynarodowa wizyta w hali sportowej

Już w drugim dniu wizyty wzięli udział w imprezie sportowo-rekreacyjnej zorganizowanej przez uczestników Wymiany dla młodzieży niepełnosprawnej z warsztatów terapii zajęciowej we Wrześni, Rudzie Komorskiej i Czeszewie.

  • Międzynarodowa wizyta w hali sportowej

Delegacja otrzymała od młodzieży pamiątkowe koszulki z hasłem przewodnim tegorocznej wymiany: „Obudź w sobie człowieka sukcesu”. Okazją do rozmów było także spotkanie na strzelnicy w Podstolicach, podczas którego uczestnicy Wymiany zaprezentowali przedstawicielom swoich krajów przebieg realizowanego projektu.

  • Międzynarodowa wizyta - zwiedzanie

W programie wizyty znalazło się również zwiedzanie Gniezna i Poznania.

Podczas całej wizyty goście prowadzili żywe dyskusje i zadawali wiele pytań, dotyczących zarówno gospodarki naszego kraju, jak i polityki czy spraw społecznych.

 

Julia Drozda

« wstecz

Newsletter