Niemcy szkolą się u naszych przedsiębiorców

Od 14 do 19 czerwca w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni przebywała grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej od lat szkoły Carl-Gotthard-Langhans-Schule w Wolfenbüttel.

Program pobytu obejmował przede wszystkim zajęcia praktyczne w firmie  WODCOGAZ. Uczniowie pracowali na budowie przy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej. W maju z kolei grupa uczniów z niemieckiej szkoły praktykowała w firmie Instalatorstwo Elektryczne.

  • Niemcy szkolą się u naszych przedsiębiorców

Rozwijająca się współpraca z firmami z terenu powiatu wrzesińskiego będzie kontynuowana. Goście z Niemiec podkreślają znakomitą organizację pracy, dobre warunki socjalne dla pracowników oraz wysoką jakość wykonywanych przez przedsiębiorców usług. Praktyki zawodowe przeprowadzane są z powodzeniem od kilku lat.

Grupa niemiecka w czasie krótkiego pobytu spotkała się ze starostą wrzesińskim, żeby porozmawiać o dalszej współpracy powiatu wrzesińskiego z Wolfenbüttel. Tradycyjnie też zajrzała na cmentarz poewangelicki w Sokolnikach, nad którym sprawuje opiekę  wspólnie z uczniami z ZSP.

 

Jacek Pluta
Renata Bianek,
ZSP

« wstecz

Newsletter