Wolfenbüttel łączy!

Na stadionie Victorii Września przy ul. Kosynierów, 29 maja odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy partnerskimi powiatami Wrześnią i Wolfenbüttel.

  • Wolfenbüttel łączy! - mecz piłki nożnej

Na boisku grali 13-14 letni piłkarze z Gimnazjum nr 2 oraz trzy dziewczyny z Gimnazjum w Kołaczkowie. Przeciwnikami wrześnian byli zawodnicy z jednej ze szkół podstawowych w Wolfenbüttel.

  • Wolfenbüttel łączy! - pamiątkowe zdjęcie

W pierwszych dwóch częściach meczu mieszkańcy partnerskich powiatów grali przeciwko sobie, natomiast w trzeciej części drużyny zostały wymieszane. Spotkanie poprzedził występ trzech grup tanecznych, odbyła się także loteria.

  • Wolfenbüttel łączy! - przemówienia na stadionie

Projekt został zorganizowany przez Biuro Młodzieżowe działające przy Starostwie Powiatowym we Wrześni. Dzień wcześniej – 28 maja taki sam mecz odbył się w Wolfenbüttel.
Pobyt wrześnian w Niemczech został uatrakcyjniony wizytą w mieście samochodów w Wolfsburgu. Można było zobaczyć tam: Seaty, Audi, Volkswageny, Lamborghini, Skody oraz Bugatti. Wszyscy mogli zaprojektować swój własny samochód, zobaczyć jak powstają auta oraz skorzystać z symulatora jazdy.
Polska grupa oprowadziła sąsiadów niemieckich po Wrześni pokazując im m.in. parki, ratusz, rynek, pomniki: Jana Pawła II, Dzieci Wrzesińskich, kościół farny oraz minizoo.
Młodzież nauczyła się, że mimo tego, iż mieszka w różnych państwach, bez problemu może porozumieć się. Jak mówi Danilia, jedna z uczestniczek projektu - Wyjazd był dobrze zorganizowany i chciałaby uczestniczyć w podobnych przedsięwzięciach w przyszłości.

 

Sylwia Obarska
Młodzieżowe Biuro Współpracy

« wstecz

Newsletter