Nowe zadania multiplikatorów

Młodzieżowe Biuro Współpracy istnieje od marca 2008 roku. Jego głównym zadaniem jest podtrzymywanie i rozwijanie kontaktów między młodzieżą z powiatu wrzesińskiego i partnerskiego Wolfenbüttel.

Członkowie Biura promują wizerunki obu powiatów, tworząc i realizując wspólne projekty. W ubiegłym roku było to zorganizowanie koncertu zespołów rockowych z Wolfenbüttel i Wrześni. Na spotkaniu w grudniu ubiegłego roku zaplanowano nowe zadania, zaś szczegóły projektu wypracowano na warsztatach, które odbywały się od 25 do 28 lutego tego roku w Wolfenbüttel. Z Wrześni wyjechała grupa 8 multiplikatorów ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Opiekunem grupy była Paulina Niesuchorska, „starszy” stażem członek Biura Młodzieżowego.

  • Nowe zadania multiplikatorów - wspólne zdjęcie

Multiplikatorzy z Wrześni i Wolfenbüttel na warsztatach w Asse

Multiplikatorzy z Wrześni i Wolfenbüttel postanowili tym razem zorganizować w ostatni weekend maja mecz piłki nożnej między obydwoma powiatami. W skład drużyny wejdą uczniowie klas I gimnazjum w wieku 13-14 lat. Konieczny jest udział dziewcząt – na boisku muszą się znaleźć trzy zawodniczki. Podczas meczu wśród kibiców rozprowadzane będą losy loterii fantowej. W najbliższych dniach zostanie powołany selekcjoner, który wyłoni reprezentację powiatu. Młodzi piłkarze 27 maja wyjadą do Wolfenbüttel, żeby rozegrać mecz z reprezentacją tamtejszego powiatu, zaś rewanż odbędzie się we Wrześni 30 maja.

 

Eugenia Potęga

« wstecz

Newsletter