Wizyta gości z Wolfenbüttel

Między 22 a 24 czerwca w powiecie wrzesińskim przebywali delegaci z powiatu Wolfenbüttel – Burchard Drake, poprzedni landrat Wolfenbüttel, oraz Henning Heuschmann, były dyrektor szkoły zawodowej Carl Gotthard Langhans Schule w Wolfenbüttel, obecnie na emeryturze.

  • Wizyta gości z Wolfenbüttel

Współdziałanie obu powiatów miało swój początek we współpracy niemieckiej szkoły zawodowej z Zespołem Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni, sięgającej 1992 roku.

W programie delegacji znalazło się złożenie kwiatów na cmentarzu w Sokolnikach, zwiedzenie Zespołu Szkół Politechnicznych, a także wizyta w kościele poewangelickim w Miłosławiu

 

oraz w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Mikuszewie. Ostatniego dnia delegaci spotkali się z burmistrzem Pyzdr – Krzysztofem Strużyńskim.

Wrześnię ostatnio odwiedziłem dwa lata temu – powiedział Burchard Drake. - To niesamowite, jak Wasze miasto się zmienia. Staje się coraz piękniejsze, na każdym kroku można zobaczyć efekty prac remontowych.

Podczas pobytu omawiano m.in. możliwości rozszerzenia współpracy pomiędzy młodzieżą z obu krajów.

Na spotkaniu w Mikuszewie zostały poczynione pierwsze ustalenia dotyczące nawiązania kontaktów pomiędzy szkołami w Wolfenbüttel a Domem Spotkań Młodzieży w Mikuszewie.

Współpraca z powiatem Wolfenbüttel rozwija się coraz dynamiczniej. W czerwcu w Dziecięcym Turnieju Piłkarskim w Elbe w Niemczech uczestniczyło dziesięciu zawodników z klubu Victoria we Wrześni, w lipcu w plenerze malarskim u naszych niemieckich partnerów zagości dziesięcioosobowa grupa malarzy, a we wrześniu chór z wrzesińskiego liceum weźmie udział w międzynarodowym festiwalu chórów i orkiestr młodzieżowych Eurotreff, odbywającym się w Wolfenbüttel.

 

Olga Kośmińska

« wstecz

Newsletter