25-lecie współpracy ZSP i CGLS

Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino i Carl Gotthard Langhans Schule od 17 do 19 października świętowali ćwierćwiecze współpracy szkół zawodowych.

Z tej okazji w zaprzyjaźnionym niemieckim Wolfenbüttel gościła delegacja z powiatu wrzesińskiego w składzie: dyrektor ZSP Bogdan Nowak, nauczyciele obecnie zaangażowani w wymianę młodzieżową obu szkół oraz emerytowani pedagodzy, którzy ćwierć wieku temu nawiązywali kontakty ze szkołą z Wolfenbüttel. Współpraca ta stała się zalążkiem partnerstwa powiatów wrzesińskiego i Wolfenbüttel, dlatego w obchodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli powiatu wrzesińskiego, który reprezentowali Grzegorz Kaźmierczak, przewodniczący Rady Powiatu Wrzesińskiego oraz Bożena Nowacka, sekretarz powiatu.

– W trakcie pobytu zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez pana Uwe Schäfera w Starostwie Powiatowym, gdzie spotkaliśmy się również z dyrekcją i nauczycielami z partnerskiej szkoły. Towarzyszyła temu niezwykle ciepła, rodzinna atmosfera. Nie zapomnieliśmy również o nieżyjących już kolegach z Niemiec, którzy byli inicjatorami trwającej 25 lat współpracy szkół. Wspólnie z naszymi niemieckimi kolegami odwiedziliśmy ich groby – wspomina dyrektor Bogdan Nowak. – Choć w pamięci jeszcze nie przebrzmiały słowa sympatii i uznania, które niejednokrotnie padły podczas rozmów w Wolfenbüttel, już czekamy na rewizytę z Niemiec, która będzie miała miejsce w listopadzie we Wrześni – dodaje.

(red.)

  • 25-lecie współpracy ZSP i CGLS
  • 25-lecie współpracy ZSP i CGLS
  • 25-lecie współpracy ZSP i CGLS
  • 25-lecie współpracy ZSP i CGLS
  • 25-lecie współpracy ZSP i CGLS
  • 25-lecie współpracy ZSP i CGLS

« wstecz

Newsletter