Oznakuj swój rower

         Od października w naszym powiecie rusza nowy zapowiadany program prewencyjny „Wrzesiński rower-bezpieczny rower”, który polegać będzie na znakowaniu rowerów w celu zapobieżenia ich kradzieży oraz identyfikacji właściciela w przypadku odnalezienia jednośladu. Wspólnymi inicjatorami programu jest Komenda Powiatowa Policji we Wrześni i Straż Miejska we Wrześni, Powiat Wrzesiński oraz gminy z terenu powiatu. Znakowanie rowerów dla mieszkańców miasta i gminy Września odbywać się będzie w siedzibie Straży Miejskiej na ul. Ratuszowej 1, natomiast dla mieszkańców pozostałych gmin tj. Miłosławia, Kołaczkowa, Pyzdr oraz Nekli w miejscowych posterunkach policji.

            Do programu przystąpić może wyłącznie osoba pełnoletnia mieszkająca na terenie powiatu wrzesińskiego lub nieletni pod warunkiem, że w znakowaniu uczestniczyć będzie rodzic lub inna osoba dorosła. Wymagany jest także dokument tożsamości, paragon lub karta gwarancyjna jednośladu. W przypadku braku ww. dokumentów właściciel wypełniać będzie dodatkowe oświadczenie. Uwaga!Znakowane będą tylko te rowery, które w myśl obowiązujących przepisów, posiadają pełne wyposażenie.   

            Uroczysta inauguracja akcji „Wrzesiński rower-bezpieczny rower” odbędzie się w czwartek, 12.10.2017 r. w godz. 10.00 – 12.00 na wrzesińskim Rynku. W czasie jej trwania zostaną przedstawione założenia programu oraz wytyczne do regulaminu. Pokazowo zostanie oznakowanych pięć rowerów uprzednio wyznaczonych przez organizatorów. Znakowanie rowerów dla mieszkańców rozpocznie się także w czwartek, 19.10.2017 r. po uprzednim zapisie. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Więcej informacji już wkrótce na stronach internetowych urzędów. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy!

« wstecz

Newsletter