Ja w Internecie

2019-07-21
  • Inne,
Gmina Miłosław

Burmistrz gminy Miłosław wszystkich mieszkańców powiatu wrzesińskiego powyżej 25. roku życia na bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje komputerowe w ramach programu Ja w Internecie. Dla uczestników przewidziano catering i materiały szkoleniowe.

W projekcie mogą brać osoby z całego powiatu wrzesińskiego, nie tylko z gminy Miłosław.

Szkolenia odbędą się (jeden termin do wyboru):

Kultura w sieci

(Jak i gdzie w internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem).

Miłosław – 22-23 czerwca

Orzechowo – 6-7 lipca

Rolnik w sieci

(Dla rolników chcących nauczyć się m.in. wypełniać przez internet wnioski o dotacje na swoją działalność lub składać deklaracje podatkowe; uczestnicy szkolenia zapoznają się z też najpopularniejszymi portalami rolniczymi).

Czeszewo – 18-19 maja

Miłosław – 15-16 czerwca

Mój biznes w sieci

(Dla osób prowadzących działalność gospodarczą albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik szkolenia nauczy się, jak wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych).

Czeszewo – 22-23 czerwca

Miłosław – 13-14 lipca

Orzechowo – 20-21 lipca

Moje finanse i transakcje w sieci

(Dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu).

Miłosław – 1-2 czerwca

Orzechowo – 15-16 czerwca

Tworzę własną stronę internetową (blog)

(Uczestnicy szkolenia zyskają podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe) zgodnie z prawem autorskim).

Orzechowo – 11-12 maja

Miłosław – 8-9 czerwca

Działam w sieciach społecznościowych

(Dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym).

Orzechowo – 1-2 czerwca, 22-23 czerwca

Miłosław – 18-19 maja, 20-21 lipca

Czeszewo – 25-26 maja

Rodzic w Internecie

(Dla rodziców chcących chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z internetu. W specjalnym kursie poświęconym m.in. zwalczaniu cyberprzestępczości mogą wziąć udział również nauczyciele, dziadkowie).

Miłosław – 11-12 maja, 25-26 maja, 6-7 lipca

Czeszewo – 11-12 maja, 15-16 czerwca

Orzechowo – 18-19 maja, 25-26 maja, 8-9 czerwca

 

Przewidywane godziny szkoleń: 10-16, spotkania odbędą się w szkołach podstawowych.

Zapisy: 61 438 37 37, jawinternecie@miloslaw.info.pl

Więcej informacji/opis szkoleń: jawinternecie.edu.pl

Newsletter