Kaziuki Wieleńskie

2019-03-02
  • Kultura,
Wrzesiński Ośrodek Kultury

Tegoroczne Kaziuki Wileńskie odbędą się 2 marca we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Nie zabraknie śpiewu, tańca oraz przysmaków regionalnych!

Na coroczne wydarzenie zaprasza starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz oraz burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny. Zmieniony został nieco harmonogram spotkań z polsko-litewską kulturą. Koncerty odbędą się jedynie w sobotę. Pierwszy odbędzie się już o godzinie 14.00, drugi o 17.00, zaś ostatni o 20.00. Dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej do Wrześni 2 marca zawitają Mejszagolanki – zespół wokalny z Mejszagoły. Panie, które na co dzień pracują w szkole mają wspólną pasję. Uwielbiają śpiewać. W swoim repertuarze mają wiele polskich utworów patriotycznych i ludowych. Tegoroczne Kaziuki  to również nawiązanie do jubileuszy, które nasz region obchodził w ostatnich miesiącach, czyli 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Na scenie WOK-u wystąpi zespół folklorystyczny Wielkopolanie, który działa przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu od 1962 roku.

Występom zwykle towarzyszy kiermasz, podczas którego można nabyć tradycyjne palmy wielkanocne oraz przysmaki regionalne, m.in. kiełbasę i chleb. Kaziukowa wiosna we Wrześni odbywa się od 2007 roku. Ten, kto jeszcze nie miał okazji wspólnie pośpiewać z rodakami mieszkającymi na Litwie, ma do tego wspaniałą okazję. Prowadzącym będzie niezastąpiony Jacek Krajniak, który za każdym razem zaprasza publiczność do wspólnej dobrej zabawy.      

Bilety w cenie 10 zł sprzedawane będą od wtorku 12 lutego od godziny 9.00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Jedna osoba może nabyć maksymalnie 20 sztuk.

Newsletter