Liderzy wybrani

Kapituła konkursu Lider wolontariatu wybrała laureatów w trzech kategoriach. Internauci również zagłosowali na swojego faworyta.

Zadaniem pięcioosobowej kapituły było wyłonienie laureatów w trzech kategoriach: uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych; uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. Członkowie jury spotkali się z kandydatami, aby porozmawiać o ich działalności wolontaryjnej w ostatnich dwóch latach, a także planach na przyszłość.

W pierwszej kategorii doceniona została postawa uczennicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie Liwii Rybczyńskiej. Aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Klubie Wolontariatu. Angażuje się w pomoc starszym sąsiadom, podopiecznym Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny. Nie zapomina również o zwierzętach ze schroniska.

Rozmowy z uczniami szkół ponadpodstawowych, a więc kandydatami w drugiej kategorii wiekowej, pozwoliły wyłonić kolejną liderkę. Jest nią Wiktoria Graczyk, która uczy się w Liceum Ogólnokształcącym we Wrześni. Angażuje się we wszystkie akcje wolontariackie, np. świąteczne zbiórki żywności. W wolnym czasie odwiedza domy pomocy w Łopiennie i Mielżynie. Od niedawna czyta bajki przedszkolakom. Mobilizuje przyjaciół do wspólnego zbierania funduszy na budowę średzkiego hospicjum. W przyszłości chce kontynuować pracę społeczną, w planach ma akcje promujące zdrowy tryb życia.

W tym roku rozszerzono konkurs o trzecią kategorię wiekową – osoby dorosłe. Swoim zaangażowaniem w pracę społeczną i wolontariacką urzekł kapitułę Czesław Kozielski, który od wielu lat inicjuje wydarzenia sportowe w gminie Nekla. W 2017 roku w Targowej Górce utworzył Grupę Odnowy Wsi. Będąc sołtysem wprowadził do sołeckiego kalendarza takie imprezy jak Mikołajki, Dzień Kobiet, Dzień Seniora i Dzień Dziecka. Od ponad dekady organizuje wycieczki, które cieszą się ogromną popularnością. Wspomnienia z wyjazdów opisane zostały w wydanej przez niego publikacji. Od niedawna w Targowej Górce z jego inicjatywy działa Koło Gospodyń Wiejskich

W poniedziałek 3 czerwca punktualnie o godzinie 20 zakończyło się także głosowanie internetowe za pomocą Facebooka. Przez tydzień mieszkańcy powiatu wrzesińskiego mieli możliwość wybrania swojego faworyta. Największą liczbę głosów zdobyła Wiktoria Graczyk – 453.

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Laureaci i wyróżnieni zostaną uhonorowani podczas kolejnej Sesji Rady Powiatu Wrzesińskiego.

Mateusz Maserak

« wstecz

Newsletter