Ochotniczy Hufiec Pracy świętuje 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. Z tego powodu przez cały rok trwają uroczystości związane z tą rocznicą, mimo trudności jakie zostały wywołane koronawirusem.
Św. Jan Paweł II jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy, stąd we wrzesińskim Hufcu Pracy przy wzorowej współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 i Młodzieżowym Centrum Kariery powstała na tą okoliczność wystawa poświęcona naszemu rodakowi, która ma kilka odsłon tematycznych.

Na samym jej początku podkreślamy, jak ogromne znaczenie w życiu papieża odgrywała Maryja, której zawierzył świat i siebie samego. Drugim ważnym tematem jest osiem pielgrzymek do Ojczyzny, do ukochanej Polski, którą wspierał, miłował i za którą bardzo – szczególnie za górami. W trzecim rozdziale naszej wystawy odnosimy się do pielgrzymek zagranicznych, których było aż 104. Podczas każdej ojciec święty chciał przytulić do swego serca każdego człowieka. W kolejnej odsłonie prezentujemy ogrom publikacji, encyklik, listów apostolskich, adhortacji i konstytucji apostolskich. Na koniec symbolicznym ewangeliarzem, który podczas pogrzebu pod wpływem wiatru się zamyka, oraz świecą,  my żegnamy się z Janem Pawłem II i  zamykamy naszą wystawę o wyjątkowym człowieku, naszym rodaku a dzisiaj świętym.

Ogłosiliśmy również tworzenie ,,Łańcucha życzliwości”, który polegał na zbieraniu łańcucha dobrych uczynków. Tworzenie łańcucha przez młodzież zaplanowano do końca maja, ale już dzisiaj mamy kilka metrów ,,dobroci”, które zawisły u dołu wystawy.

Wystawa ma charakter otwarty i będzie wzbogacana o kolejne eksponaty. Wystawę przygotowała kadra HP oraz katechetka ZSZ Paulina Dutkowska. Niestety ze względu na pandemię młodzież fizycznie nie mogła brać w niej udziału, jednak wspierała nas mailowo oraz rzeczowo – dostarczonymi eksponatami.

Grażyna Kozanecka

 

 

  • Wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II
  • Wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II
  • Wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II

 

« wstecz

Newsletter