Witraże zostaną odnowione

Zabytkowy kościół w Targowej Górce z 1840 roku mocno ucierpiał podczas nawałnicy, która kilka lat temu wyrządziła wiele szkód na terenie całej Polski. Powiat wrzesiński wesprze finansowo prace przy renowacji witraży.

Parafia pw. św. Michała Archanioła w Targowej Górce złożyła wniosek o dofinansowanie prac renowacyjnych dwóch okien witrażowych w nawie kościoła. Te bogato zdobione okna mają około 60 lat i zostały mocno nadwyrężone przez warunki atmosferyczne. Prace renowacyjne oraz montaż dodatkowego oszklenia pomogą w zabezpieczeniu zabytkowego obiektu przed dalszą degradacją.

19 maja w Starostwie Powiatowym we Wrześni proboszcz parafii ks. Rafał Hordik oraz starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz podpisali umowę dotacyjną, na podstawie której prace konserwatorskie zostaną wsparte kwotą 10 tys. zł z budżetu powiatu wrzesińskiego. To kontynuacja prac związanych z usunięciem szkód wywołanych nawałnicą w 2017 roku. Przypomnijmy, że przede wszystkim ucierpiał wówczas w dużej mierze dach świątyni. Powiat przekazał w 2018 roku środki finansowe, które  przyczyniły się do naprawy powstałych uszkodzeń.

Mateusz Maserak

  • Podpisanie umowy

 

« wstecz

Newsletter