Nowy sprzęt w szpitalu

Dzięki darowiznom przekazanym przez ludzi dobrej woli Szpital Powiatowy we Wrześni zakupił urządzenie USG, warte nieco ponad 80 tys zł, które jest bardzo przydatne w codziennej walce o życie i zdrowie pacjentów.

Środki na zakup aparatu USG pochodziły z prywatnych darowizn przekazanych m.in. przez powiatowych radnych. Pierwotni mieli oni pomysł, by ze zbiórki zakupić specjalny zamgławiacz służący do dezynfekcji. Okazało się jednak, że zakup urządzenia jest utrudniony i niemożliwy do zrealizowania w krótkim czasie. Zarząd Szpitala zdecydował więc o zakupie mobilnego urządzenia ultrasonograficznego.

Sprzęt, który może pracować z zasilania bateryjnego, będzie przede wszystkim pomagał w pracy anastezjologom i lekarzom medycyny ratunkowej. Służy do nieinwazyjnych badań, wykorzystując nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu fale ultradźwiękowe.

Oprócz radnych powiatowych, darowizny, dzięki którym urządzenie już jest używane we wrzesińskim szpitalu, zostały również przekazane prywatnie przez pracowników jednostek powiatowych, radnych gmin Września i Nekla, członków Rady Nadzorczej Szpitala, Polski Związek Działkowców we Wrześni, Stowarzyszenie Kibiców „Kolejorz”, Klub Motocyklowy „Sharks MC Poland”, Bank Spółdzielczy Września oraz Wrzesińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców. Nie da się ukryć, że efektem ubocznym pandemii jest ludzka solidarność.

(red.)

  • Lek. med. Piotr Skalski prezentuje nowy aparat USG
  • Lek. med. Piotr Skalski prezentuje nowy aparat USG
  • Lek. med. Piotr Skalski prezentuje nowy aparat USG

 

« wstecz

Newsletter