Zakręceni w pomaganiu

W ostatnich tygodniach metalowe pojemniki w kształcie serca zdobyły ogromną popularność. Chęć pomagania nadal nie słabnie, gdyż na terenie naszego powiatu powstało kolejne miejsce, w którym można składować plastikowe nakrętki.
Pierwsze metalowe serce na nakrętki powstało w Nekli. Mieszkańcy tej gminy bardzo chętnie włączyli się w akcję zbierania kapsli do tego nietypowego pojemnika. Nie trzeba było długo czekać, by pojawiły się głosy z prośbą o usytuowanie podobnych zbiorników w innych miejscowościach. Niedługo później, w ślad za Neklą poszła Września, która również zaopatrzyła się w metalowe serducho. Nakrętkowa akcja nabrała tempa i spodobała się również Pyzdrom. Władze tej gminy także zdecydowały się na tego typu zbiornik. Czerwone serce stanęło pod koniec lipca przy przedszkolu „Bajkowy Świat”. Wszystkie z trzech kontenerów bardzo szybko wypełniają się nakrętkami.
Przypomnijmy, że zbieranie plastikowych kapsli łączy w sobie dwa ważne elementy: pomoc chorym dzieciom oraz recykling. Zebrany przez mieszkańców Pyzdr i okolic towar zostaje przekazany firmie przetwarzającej odpady, a otrzymane w zamian pieniądze pomogą dzieciom z tejże gminy w walce z poważnymi chorobami.

Klaudia Kubiak

  • Serce na nakrętki w Pyzdrach

 

« wstecz

Newsletter