Pierwszy pracownik wrzesińskiego szpitala zaszczepiony przeciwko COVID-19

W Szpitalu Powiatowym we Wrześni rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego i niemedycznego przeciwko COVID-19. Pierwszą dawkę szczepionki przyjął lek. med. Dawid Kaczmarek - koordynator przyszpitalnej Przychodni Lekarza Rodzinnego.

Pierwsze 75 dawek szczepionki przeciwko COVID-19 trafiło do wrzesińskiej lecznicy 4 stycznia. Uprawnieni do ich przyjęcia są wyłącznie pracownicy szpitala – łącznie około 700 osób. Personel chętny do udziału w szczepieniach ma możliwość zapisania się na listę oczekujących do 14 stycznia. Wszystkie dawki, które trafiły do szpitala, mają zostać wykorzystane jeszcze w tym tygodniu. Kolejna partia ma dotrzeć do lecznicy po 10 stycznia.

Dawid Kaczmarek z działającej przy szpitalu Przychodni Lekarza Rodzinnego, który jako pierwszy ze szpitalnego personelu przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19, nie miał żadnych obaw przed jej potencjalnymi, negatywnymi skutkami. Lekarz ma nadzieję, że stanie się przykładem zarówno dla kolegów z pracy, jak i dla lokalnej społeczności. W tej chwili nie wiadomo jeszcze jednak, kiedy rozpoczną się szczepienia dla mieszkańców powiatu.

Kaczmarek podkreśla, że zaszczepienie całego personelu medycznego i niemedycznego pracującego w Szpitalu Powiatowym to duże przedsięwzięcie również pod względem logistycznym. Działania muszą zostać zorganizowane tak, by zapewnić ciągłość pracy placówki. Tym bardziej, że sąsiednie lecznice zostały przekształcone w szpitale covidowe, a we Wrześni pojawiło się więcej pacjentów z innymi schorzeniami. Ważne jest także to, by żadna z dawek nie została zmarnowana, gdyż w warunkach, jakie zapewnia szpital, mogą być one przechowywane do pięciu dni. Na tę chwilę chęć przystąpienia do programu szczepień wyraziło około 180 osób pracujących w lecznicy.

(red.)

  • lek. med. Dawid Kaczmarek przyjmuje szczepionkę
  • lek. med. Dawid Kaczmarek przyjmuje szczepionkę

  

« wstecz

Newsletter