Kampania informacyjno-edukacyjna

Fundacja „Czas Jaszczurów” we współpracy z samorządem województwa wielkopolskiego, powiatem poznańskim i Kolejami Wielkopolskimi przygotowała kampanię pod nazwą Spotkajmy się zdrowi w czystym środowisku.

Głównym celem akcji jest kształtowanie prawidłowych nawyków zapewniających dbałość o czyste środowisko. W szybkim tempie wzrasta ilość zużytych jednorazowych rękawiczek i maseczek używanych w walce w epidemią. Z pojemników w miejscach publicznych wiatr wywiewa je na pobliskie trawniki i parki. Także ptaki poszukujące jedzenia roznoszą zużyte rękawiczki. Wszystko to może prowadzić do zanieczyszczenia środowiska.

Spotkajmy się zdrowi w czystym środowisku to kampania pokazująca istotę segregacji śmieci, zwłaszcza tych, które w czasie epidemii stały się nowym rodzajem odpadów. Przygotowane grafiki oraz krótkometrażowe filmiki wyświetlane są w pociągach czy autobusach, a także rozpowszechniane za pośrednictwem lokalnej telewizji i mediów społecznościowych. Organizatorom akcji zależy na dotarciu z przekazem do jak największej liczby osób, aby uświadomić, jak ważne jest odpowiednie postępowanie z zużytymi maseczkami i rękawiczkami.

 Zanieczyszczone środowisko to coraz większy problem ekologiczny, a jednocześnie zagrożenie dla zdrowia. Warto dbać o otoczenie, które jest naszym wspólnym dobrem.

(red.)

  • kampania-ulotka-monitor2

 

« wstecz

Newsletter