Czerpiąc od najlepszych

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni wesprze powiat ostrowski w realizacji projektu kształcenia zawodowego.

To, że w naszym powiecie kształcenie zawodowe ma się dobrze, to nie żadna tajemnica. Teraz z naszych doświadczeń skorzystać będą mogli młodzi ludzie z Mazowsza. 31 maja w Ostrowi Mazowieckiej gościli: członek Zarządu Powiatu Wrzesińskiego Stefan Tomczak, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej Marek Dyba oraz kierownik Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii Tomasz Mackiewicz. Wizyta była związana z zawarciem porozumienia, którego stronami byli: PCEZ, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz firmy Forte, ALPLA, ROLSTAL i Schneider, dotyczącego wspólnej realizacji projektu kształcenia zawodowego.

Ostrowski projekt opiera się na modelu kształcenia dualnego – w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej powstanie klasa patronacka dla przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek skrawających. Przypomnijmy, że taki model z powodzeniem funkcjonuje w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni, gdzie pod patronatem Volkswagena, Gestampu lub firmy Blum młodzież uczy się zawodu mechanika precyzyjnego.

Współpraca z Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni nie zostałaby nawiązana, gdyby nie ciche wsparcie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. PCEZ dysponuje wykwalifikowaną kadrą, dobrym zapleczem dydaktycznym i bezcennym doświadczeniem w kształceniu zawodowym. Nie da się więc ukryć, że w tym ważnym dla Ostrowi Mazowieckiej projekcie jest bardzo istotnym partnerem.

Klara Skrzypczyk

  • Zawarcie porozumienia w sprawie kształcenia zawodowego
  • Zawarcie porozumienia w sprawie kształcenia zawodowego

« wstecz

Newsletter