Zagrają dla noworodków

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 26 zagra już  w najbliższą niedzielę 14 stycznia.

Celem tegorocznego finału WOŚP jest pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Oddziały neonatologiczne dotychczas siedmiokrotnie były celem zbiórek (ostatnio w 2013 roku) i dotychczas dzięki Orkiestrze zostały doposażone w 3 844 urządzenia medyczne o wartości ponad 121 mln zł. Oprócz zapewniania sprzętu, WOŚP prowadzi też programy medyczne wspierające noworodki m.in. umożliwiające przesiewowe badania słuchu. Potrzeby nadal są jednak ogromne. Wielką Orkiestrę można wesprzeć także w naszym powiecie.


WRZEŚNIA


We Wrześni WOŚP zacznie grać się już w sobotę: na godz. 20 na stadionie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zaplanowano sztafetę po światełko do nieba. Początek właściwej imprezy w niedzielne popołudnie o godz. 15. Na scenie Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbędą się pokazy tańców, m.in. zespołów działających przy WOK-u, ale także Roztańczonych Baletnic czy przedszkolaków z przedszkola Chatka Misia Uszatka. Ponadto będzie można obejrzeć pokaz Klubu Karate Shodan czy wysłuchać koncertu zespołu Nieważne Akustycznie. Pomiędzy występami trwać będą licytacje, a równolegle – liczne atrakcje, w tym wystawa paralotni, kiermasz, zabawy dla dzieci czy warsztaty nauki szycia. O 20 zajaśnieje światełko do nieba. Wówczas w pubie AQQ rozpocznie się także koncert zespołu Paradox. W Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaangażowana jest także wrzesińska Galeria Karuzela, gdzie w godz. 14-19 odbędzie się akcja Nakręcamy kilometry dla WOŚP polegająca na biciu rekordu w jeździe rowerami fitness, czemu towarzyszyć będzie też wystawa unikatowych aut oraz sportowe atrakcje i rabaty.


NEKLA


Nekielski finał WOŚP odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Nekli. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 15. Jako pierwsze wystąpią tańczące dzieci z przedszkola Miś Uszatek w Nekli. Podczas całego dnia nie zabraknie też innych młodych tancerzy, będzie okazja wysłuchać również koncertu Orkiestry Dętej NOK czy rozśpiewanego NOK BAND. Zaplanowano dwie licytacje – pierwszą o 17.15 oraz drugą, główną, o godz. 19. O 20 z boiska Zespołu Szkół będzie można podziwiać światełko do nieba. Nekielskiej kweście towarzyszyć będą dmuchane atrakcje dla dzieci, a także stoiska i degustacje.


PYZDRY


W Pyzdrach finał Orkiestry rozpocznie się o godz. 16. W sali widowiskowo-sportowej zaprezentują się m.in. DEJAVU BAND, Próbna Drużyna Starszo-Harcerska, czy taneczny duet Małgorzata Budzińska i Kacper Kasprzyk. Wśród dodatkowych atrakcji będzie można obejrzeć występ iluzjonisty, skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz fotobudki. Finałowi WOŚP-u towarzyszyć będą drzwi otwarte w pyzdrskiej strażnicy. Nie zabraknie licytacji gadżetów i oczywiście tradycyjnej ulicznej kwesty.


MIŁOSŁAW

W gminie Miłosław główne obchody Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się w hali sportowej w Bugaju. Rozpoczęcie, na sportowo, już w sobotę o godz. 9 – turniejem siatkówki dziewcząt. W południe tego dnia rozpocznie się siatkarski turniej towarzyski o puchar przewodniczącego miłosławskiej Rady Miejskiej Huberta Gruszczyńskiego. O 17 zaś zmierzą się drużyny siatkarskiej III ligi – Orlik Miłosław i UKS 9 Leszno. W programie niedzielnego finału m.in. występy przedszkolaków czy pokaz miłosławskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. W międzyczasie odbędzie się kurs pierwszej pomocy, pokazy chemiczne czy malowanie twarzy. Finał w Miłosławiu to też okazji do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. Równolegle kwesta trwać będzie w Orzechowie, gdzie o 15 w Domu Strażaka zaprezentują się młodzi artyści z przedszkola Bajkowy Świat oraz Zespołu Szkół w Orzechowie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawita też do Czeszewa, gdzie szereg atrakcji zaplanowano w godz. 15-17 w hali sportowej. Kwesty odbędą się także w Pałczynie, Gorzycach, Biechowie i we Wszemborzu (gm. Kołaczkowo). W gminie Miłosław światełko do nieba zalśni o godz. 20 na miłosławskim rynku.

Jak widać, szczytnemu celowi wyrównywania szans leczenia noworodków towarzyszy w naszym powiecie mnóstwo atrakcji. W najbliższą niedzielę można więc świetnie się bawić, przy okazji wrzucając coś do oznaczonej serduszkiem puszki. Podczas zeszłorocznego finału w Polsce zebrano ponad 105,5 mln zł, a w powiecie ponad 150 tys. zł.

Klara Skrzypczyk
 

  • wosp 2018

 

« wstecz

Newsletter