• Plakat
  • Zdjęcie

Kaziuki już niedługo!

Kapela Wileńska będzie gwiazdą tegorocznych Kaziuków Wileńskich, które odbędą się 2 i 3 marca we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Jako że impreza zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zaplanowano trzy koncerty: w piątek 2 marca o 18 oraz w sobotę 3 marca o 15 i 18. Wejściówki w cenie 10 złotych będzie można nabywać od 15 lutego w WOK-u. Limit zakupu biletów to 30 sztuk na osobę.

Organizatorami kaziukowych koncertów są powiat wrzesiński i gmina Września, a współorganizatorem – WOK.

Kapela Wileńska w 2018 roku obchodzi trzydziestolecie istnienia. Ma w repertuarze klika programów m.in.: Wileński, Lwowski, Warszawski. Ponadto gra retro wileńskie i ogólnopolskie, tworzy też nowe utwory wraz z poetami wileńskimi m.in. Aleksandrem Śnieżko i Alicją Rybałko, muzykę komponuje skrzypek kapeli i solista, koncertmistrz Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej Zbigniew Lewicki. Kapela koncertowała w Wilnie, Lwowie, Moskwie, Grodnie oraz Wiedniu, Paryżu, Rzymie, Budapeszcie, a także Londynie. Wrześnię odwiedziła dwukrotnie – w 2008 oraz 2014 roku.

Kaziuki Wileńskie organizowane są we współpracy z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Poznaniu. Koncerty odbywają się w stolicy powiatu od roku 2007. Dotychczas gościliśmy Zespoł Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna”, ZPiT „Ejszyszczanie”, ZPiT „Zgoda”, ZPiT „Karolinka”, Polski Zespół Arystyczny Pieśni i Tańca „Wilia” i ZPiT „Solczanie”.

Występom zwykle towarzyszy kiermasz, podczas którego można nabyć tradycje palmy wielkanocne oraz przysmaki regionalne, m.in. kiełbasę i chleb.

(red.)


 

« wstecz

Newsletter