Świetlica otwarta!

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mogą od 12 marca korzystać z pięknej, nowej świetlicy.

Pomieszczenie mieści się na parterze głównego budynku i jest urządzone w domowo-kawiarnianym stylu. Oprócz okrągłych, przykrytych koronkowymi obrusami stoliczków i krzeseł, są tu też wygodne, szerokie kanapy i fotele oraz worki sako. Przytulną atmosferę tworzą miękkie poduchy, nastrojowe oświetlenie, kwiaty i dekoracje. W świetlicy można się uczyć i zrelaksować – znajdują się tu gry planszowe, telewizor, kolorowa drukarka, ksero i skaner. Są też trzy biurka z komputerami i dostępem do Internetu. Ściany zdobią rysunki i fotografie uczniów szkoły.

– Wrażenie jest niesamowite. Pierwszy raz widzę świetlicę w stylu domowego zacisza. Życzę, by tętniła życiem – mówił podczas otwarcia Stefan Tomczak, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego. – W tym roku wiele się w tej szkole zmieni. Już rozpisany jest przetarg na projekt Szatnia na medal, którą chcemy pobudować przy stadionie – dodał. Stefan Tomczak poinformował też, że na okres wakacji zaplanowana jest modernizacja sieci informatycznej w szkole, aby od 1 września w ZSTiO wprowadzić dziennik elektroniczny. – Jest to duże przedsięwzięcie dla powiatu wrzesińskiego, kosztorys opiewa na 300 tysięcy – nadmienił. Powiat miał także udział w wyposażeniu i remont świetlicy.

Za wkład w stworzenie tego miejsca gratulowano Fabianowi Stasiakowi – przewodniczącemu Rady Rodziców oraz Grażynie Beacie Augustin – kierowniczce świetlicy.

Dziękuję Radzie Rodziców za zorganizowanie świetlicy szkolnej dla uczniów, którzy będą z niej korzystać, czekając na zajęcia. Mamy też uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którzy będą mogli tu się uczyć. Będą tu też realizowane zajęcia opiekuńcze – powiedział dyrektor ZSTiO Damian Hoffmann.

Na koniec odbyło się poświęcenie świetlicy. Przekazano też symboliczny klucz na ręce kierowniczki oraz przewodniczącego samorządu uczniowskiego – Mateuszowi. Nie zabrakło okolicznościowego tortu.

Agnieszka Przysiuda-Zielkowska

 

  • nowa świetlica
  • nowa świetlica
  • nowa świetlica
  • nowa świetlica
  • nowa świetlica
  • nowa świetlica
  • nowa świetlica

 

« wstecz

Newsletter