• Koniec problemów z CEPiK-iem 2.0

Koniec problemów z CEPIK-iem 2.0

Do niedawna rejestracja samochodu była utrudniona. Wprowadzony 13 listopada zeszłego roku System Informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców miał wiele błędów. Dziś CEPiK 2.0 działa w miarę stabilnie.

Początkowo system sprawiał trudności, nie tylko pracownikom wydziałów komunikacji w całej Polsce, ale również klientom, którzy czasem nie mogli zarejestrować pojazdu w ciągu jednego dnia. Zgłaszane do Ministerstwa Cyfryzacji problemy z CEPiK-iem zostały częściowo naprawione. – Na ten moment nie mamy kłopotów w zakresie połączenia i pozyskiwania danych z systemu. Jednak często zdarza się, iż dane pozyskane z CEPiK-u nie są pełne i wymagają korekty – mówi naczelnik Wydziału Komunikacji, Dróg i Transportu Elwira Haręźlak. – W związku z tym czas obsługi klienta wydłużył się. Wynika to z konieczności weryfikowania wielu elementów – dodaje. Przed wprowadzeniem nowej wersji systemu przerejestrowanie pojazdu odbywało się automatycznie bez korekty danych. Obecnie np. parametry techniczne pojazdu, dane osobowe klientów są za każdym razem weryfikowane z bazą centralną. – Pracownicy wydziału podczas wszystkich etapów rejestracji muszą pozyskać dane z CEPiK-u i to trwa dłużej. Kiedyś przerejestrowanie pojazdu w ramach powiatu nie wymagało weryfikacji danych pojazdu czy też właściciela, ponieważ dane te znajdowały się w naszych, lokalnych  zasobach. Obecnie wszelkie dane z zakresu rejestracji trzeba pozyskać z bazy danych CEPiK-u – kwituje Elwira Haręźlak.

Przypominamy, że Wydział Komunikacji, Dróg i Transportu czynny jest w poniedziałki w godzinach 8.30-15.30, natomiast od wtorku do piątku w godzinach 7.30-14.30.

Mateusz Maserak


 

« wstecz

Newsletter