Olimpiada Konsumencka

Już po raz piętnasty w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni odbyła się Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej, którą podsumowano 5 czerwca.

Konkurs poprzedziło spotkanie uczniów kształcących się na sprzedawców oraz logistyków z powiatową rzecznik konsumenta Elżbietą Staszak-Małecką. Do zmagań przystąpiło 17 osób, które musiały wykazać się wiedzą z zakresu handlu i prawa o konsumentach. Najlepsze okazały się Sandra Gromadzińska, Weronika Mikołajczak i Weronika Szelkowska, które zajęły ex aequo I miejsce. Przyznano także dwa II miejsca – Joannie Jankowskiej i Magdalenie Napierale. Laureatki otrzymały upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani krówkami powiatowymi.

Wicedyrektor szkoły Piotr Gruszecki podkreślił, że znajomość prawa jest niezwykle ważna i warto być świadomym konsumentem. W razie problemów pomocą służy powiatowa rzecznik konsumenta, która dyżuruje w Starostwie Powiatowym we Wrześni (pokój nr 10) w poniedziałki w godzinach 8-16 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7-15.

Klara Skrzypczyk

  • IMG_9202
  • IMG_9205
  • IMG_9211
  • IMG_9226

 

« wstecz

Newsletter