Dzień pełen atrakcji

Relacja TV Gniezno.

Film z drona.

 

Niedziela z powiatem zgromadziła na stadionie przy ZSTiO tłumy ludzi, dla których przygotowano moc atrakcji i upominków. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe we Wrześni.

Na odwiedzających tereny przy stadionie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni 10 czerwca czekało mnóstwo stoisk. Prezentowały się zarówno wydziały starostwa, jak i jego jednostek organizacyjnych i służb współpracujących. Można było się dowiedzieć, czym zajmują się urzędnicy na co dzień, ale także poznać ich z zupełnie innej strony. Wydarzeniu przyświecało hasło Razem, zdrowo, na sportowo.

W Niedzieli z powiatem wzięły udział całe rodziny. Trzeba przyznać, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym powodzeniem cieszyła się strefa rodzinna, gdzie odbywały się skoki w workach, rzuty do celu czy zupełnie abstrakcyjne konkurencje na wesoło jak zamiatanie kury do kurnika czy bieg na trzy nogi. Tuż obok znajdowała się kolorowo udekorowana strefa dla dziecka, w której na najmłodszych czekały kolorowanki, malowanie twarzy czy piasek kinetyczny. Dzieciom ogromną frajdę sprawiła też parada maskotek, wśród których znaleźli się tacy ulubieńcy jak Kubuś Puchatek, Świnka Peppa, Minionek i Smerfy. W role bajkowych postaci wcielili się m.in. starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz i dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej Marek Dyba. Maskotki chętnie przybijały piątki i pozowały do zdjęć oraz wspólnie z bawiącymi się na pikniku wzięły udział w wypuszczeniu w powietrze mnóstwa kolorowych balonów.

W ciągu całej imprezy bardzo wiele działo się równocześnie. Na scenie swoje talenty wokalne zaprezentowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, podopieczni WTZ, a nawet chórek złożony z urzędników starostwa, członków zarządu i kierowników jednostek, który odśpiewał piosenkę Życie jest piękne, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Na trawie podziwiano pokazy karate, parataekwondo, taneczne czy piłkarskie. Podopieczni Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie zaprezentowali się w przedstawieniu Rzepka według Jana Brzechwy. Nie brakowało też atrakcji dla miłośników aktywności fizycznej – były zajęcia z zumby, zmagania na torze rowerowym, ćwiczenia na stepach i trampolinach. Ponadto zarówno młodsi, jak i starsi chętnie uczestniczyli w rozgrywkach szachowych.

Podczas festynu można było zapytać pracowników urzędu i jednostek podległych o realizowane przez nich działania. Jednym z zadań powiatu jest promocja zdrowia – w czasie trwania imprezy można było przebadać płuca, kości czy skórę, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy, nauczyć się badać piersi pod kątem wykrywania nowotworu, odebrać tzw. pudełko życia czy zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Samorząd promował też postawy ekologiczne – w konkursach dotyczących środowiska wygraną stanowiły drzewka, które otrzymywali również ci, którzy przynieśli na piknik 5 kg makulatury.

Istotną rolą powiatu jest także sprawowanie nadzoru nad szkołami ponagimnazjalnymi. Zarządzane przez niego placówki oświatowe zapraszały do praktycznego zapoznania się z profilami klas – były pokazy fryzjerskie, kulinarne, warsztaty florystyczne czy zajęcia murarskie. Tego dnia nagrodzono najlepszych uczniów naszych szkół: starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, członek zarządu powiatu Rafał Zięty oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Stefan Tomczak wręczyli stypendia TALENT, przyznawane jednorazowo uczniom, którzy mogą poszczycić się znaczącymi sukcesami, zwłaszcza na konkursach i olimpiadach. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Wiktoria Walkowiak (Zespół Szkół Politechnicznych), Krzysztof Tokarski (ZSP), Karolina Pankros (ZSP), Małgorzata Kapela (ZSP), Monika Szczygieł (Liceum Ogólnokształcące), Roksana Bartłomiejczak (Zespół Szkół Zawodowych nr 2), Adam Krajewski (ZSTiO), Dorian Książyk (ZSTiO) oraz Magdalena Rutkowska (ZSTiO). Wszyscy wyróżnieni uczniowie mogą poszczycić się świetnymi wynikami w olimpiadach i konkursach oraz bardzo wysoką średnią ocen – powyżej 5,0.

Trudno zliczyć atrakcje, które czekały na gości Niedzieli z powiatem. Wystawy, warsztaty, konkursy, degustacje, prezentacje pojazdów służb mundurowych, fotobudka, występ kabaretowy i wiele innych były gwarancją dobrej zabawy. Dla każdego z uczestników pikniku przygotowano upominki, a do szczęśliwców wyłonionych w losowaniu powędrowało kilkanaście rowerów. Ci, którzy zdecydowali się spędzić 10 czerwca z powiatem, z pewnością mogą zaliczyć tę niedzielę do udanych.

Klara Skrzypczyk

 • IMG_0007
 • IMG_0009 - niedziela z powiatem
 • IMG_0016 - niedziela z powiatem
 • IMG_0032 - niedziela z powiatem
 • IMG_0085 - niedziela z powiatem
 • IMG_0170 - niedziela z powiatem
 • IMG_0207 - niedziela z powiatem
 • IMG_9714 - niedziela z powiatem
 • IMG_9722 - niedziela z powiatem
 • IMG_9770 - niedziela z powiatemc
 • IMG_9826 - niedziela z powiatem
 • IMG_9839 - niedziela z powiatem
 • IMG_9850 - niedziela z powiatem
 • IMG_9857 - niedziela z powiatem
 • IMG_9887 - niedziela z powiatem
 • IMG_9942 - niedziela z powiatem
 • IMG_9966 - niedziela z powiatem
 • IMG_9984 - niedziela z powiatem

 

« wstecz

Newsletter