Trwają prace na drogach

Modernizacja ulicy Szybskiej w Pyzdrach, przebudowa drogi między Mikuszewem i Nową Wsią Podgórną oraz budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Gutowie Małym to trzy inwestycje drogowe prowadzone obecnie przez powiat wrzesiński.

 • Modernizacja pyzdrskiej ulicy jest efektem sprawnej...
  Modernizacja pyzdrskiej ulicy jest efektem sprawnej
  współpracy samorządów

Trwa przebudowa jednej z pyzdrskich dróg powiatowych.

Trwa przebudowa jednej z pyzdrskich dróg powiatowych. 

Dokumentacja projektowa zadania została wykonana przez gminę Pyzdry. Prowadzone od niedawna roboty obejmują modernizację odcinka o długości około 730 metrów, na którą przewidziano z budżetu powiatu oraz gminy łącznie blisko 860 tys. złotych. Za tę kwotę droga zyska nową nawierzchnię z masy bitumicznej, odpowiednie odwodnienia i utwardzone kruszywem pobocza, ponadto wyremontowany zostanie przepust na samym jej końcu, tuż przy granicy z gminą Kołaczkowo, która zmodernizuje dalszy odcinek. Roboty budowlane mają zakończyć się pod koniec września, zaś całe zadanie zostanie zrealizowane do 26 października. Wykonawcą robót jest Zakład Wielobranżowy Trans Bruk z Nekli.

(red.)

 • To początek dużego zadania, które poprawi komfort
  To początek dużego zadania, które poprawi komfort pieszych i rowerzystów w gminie Września

…i na Powidzkiej w Gutowie Małym

Powiat właśnie rozpoczął tam budowę ścieżki pieszo-rowerowej.

Na odcinku o długości około 350 metrów przy drodze powiatowej w Gutowie Małym powstaje ciąg dla pieszych i rowerzystów o szerokości 2,5 metra, który zostanie wykonany z kostki betonowej bezfazowej. Ścieżka wyposażona w odpowiednie krawężniki, obrzeża, odwodnienia i oznakowanie ma tam powstać do 28 września. Wykonawcą robót jest Zakład Drogowy Waldemar Lewandowski z Psar Małych. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 400 tysięcy złotych, z czego 230 tysięcy pochodzi z budżetu gminy Września. Warto dodać, że jest to pierwszy etap zadania, w ramach którego taka ścieżka ciągnąć się będzie dalej w kierunku 
i przez całą wieś Grzybowo.   

 (red.)


 

 • Remont zaczął się 26 lipca
  Remont zaczął się 26 lipca

Za pół miliona

Tyle pochłonie przebudowa fragmentu jednej z dróg powiatowych w gminie Miłosław.

Mowa o odcinku drogi pomiędzy Mikuszewem a Nową Wsią Podgórną. Powiat przebuduje prawie 1,4 km nawierzchni, która zostanie wzmocniona betonem asfaltowym. Dodatkowo na długości pół kilometra remontowanego odcinka konieczne jest położenie warstwy wyrównawczej. Wykonawcą jest firma Trans Bruk z Nekli. Ukończenie inwestycji powinno nastąpić do końca sierpnia, jednak ze względu na szybkie postępy prac, planuje się to na dużo wcześniejszy termin. Koszt przebudowy to 500 tysięcy złotych.

(red.)


 

« wstecz

Newsletter