Regionalny Kongres Zawodowy w CBiRNT

Pod koniec marca w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii odbędzie się wydarzenie dotyczące zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym. Partnerem kongresu jest starosta wrzesiński.

Regionalne kongresy zawodowe to cykl spotkań organizowanych przez wojewodów i kuratorów oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Odbywają się one od początku marca do 5 kwietnia w różnych miastach Polski. Obok dużych ośrodków wojewódzkich, wydarzenie zawita 27 marca też do Grzymysławic, o których mówi się coraz głośniej ze względu na wybudowane niedawno Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii.

Wydarzenie ma służyć upowszechnianiu zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z ubiegłoroczną nowelizacją prawa oświatowego, która dotyczyła m.in. zwiększenia wpływu pracodawców na funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego, dopasowania szkolnictwa branżowego do potrzeb gospodarki oraz wdrażaniu nowych rozwiązań w celu poprawy jakości kształcenia zawodowego. Regionalne kongresy zawodowe mają przede wszystkim umożliwić wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie współpracy między szkołami a pracodawcami.

Kongres skierowany jest do lokalnych i regionalnych pracodawców z branż, w których kształcą szkoły z Wielkopolski, branż strategicznych dla rozwoju regionu, dyrektorów szkół, przedstawicieli samorządów, organów prowadzących placówki oświatowe, rad rynku pracy, izb rzemieślniczych, a także środowisk związanych z kształceniem branżowym i technicznym. Rejestracja uczestników będzie możliwa od 11 marca (od godz. 9) przez formularz zgłoszeniowy do 21 marca. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

(red.)

Informacja na stronie Ministerstwa Edukacji Zawodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/regionalne-kongresy-zawodowe 

  • 20190228_regionalne_kongresy_zawodowe_2

« wstecz

Newsletter