UWAGA! ZMIANA TERMINU KONCERTÓW!

Uwaga! Zmiana terminu koncertów

2019.01.17

W związku z ogłoszoną żałobą narodową, która rozpoczyna się 18 stycznia od godz. 17, informujemy, że zaplanowane na ten dzień koncerty kolęd w wykonaniu Natalii Kukulskiej w kościele farnym we Wrześni zostają przeniesione na dzień 25 stycznia. Rozdane wejściówki zachowują ważność

Za życiem we Wrześni

Za życiem we Wrześni

2019.01.16

Wywiad z Elżbietą Tomczak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wrześni.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Żegnamy Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

2019.01.14

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, samorządowca z krwi i kości, który padł ofiarą bezprecedensowego aktu terroru. Nie sposób zrozumieć brutalnej przemocy, zwłaszcza gdy wydarza się przy okazji ważnej i szlachetnej akcji dobroczynnej. Solidaryzujemy się z rodziną Pana Prezydenta oraz Gdańszczanami, którzy stracili dziś wielkiego człowieka.

Wystawa w starostwie

Wystawa w starostwie

2019.01.14

W związku z obchodami 100. rocznicy powstania wielkopolskiego w powiecie wrzesińskim powstało wiele projektów. Jednym z nich jest wystawa „Delegaci z powiatu wrzesińskiego na Polski Sejm Dzielnicowy” zrealizowana przez Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne, we współpracy z Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk oraz Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni, współfinansowana ze środków Gminy Września. Wystawę można było oglądać w różnych miejscach Wrześni i w Poznaniu. Teraz wita interesantów Starostwa Powiatowego we Wrześni. Będzie do obejrzenia przez trzy kolejne tygodnie na parterze urzędu. 

Pracownia metrologiczna

Pracownia metrologiczna

2019.01.14

Jest to jedno z pierwszych w pełni wyposażonych pomieszczeń szkoleniowych w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii.

Komunikacja  zastępcza  na czas ferii

Komunikacja zastępcza na czas ferii

2019.01.12

Podczas ferii zimowych, które w Wielkopolsce przypadają w tym roku między 12 a 27 stycznia, zostaną uruchomione połączenia autobusowe między Wrześnią a Pyzdrami (trasy przez Kaczanowo i Zieliniec), a także między Wrześnią a Lisewem (przez Kaczanowo).

-

Nowy numer Przeglądu Powiatowego

2019.01.11

Zapraszamy do lektury!

-

Konkurs ofert

2019.01.11

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert  na zlecanie realizacji zadań publicznych powiatu wrzesińskiego w roku 2019

Koncert kolęd

Koncert kolęd Natalii Kukulskiej

2019.01.09

Zapraszamy na dwa koncerty kolęd Natalii Kukulskiej. Artystka wystąpi z zespołem w piątek 18 stycznia w kościele farnym we Wrześni. Pierwszy występ zaplanowany jest na godz. 16, drugi na 19. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odbierać w Starostwie Powiatowym od 14 stycznia w pokoju 111 (w poniedziałek w godz. 8-18, od wtorku do piątku w godz. 7-15).

Seans

Zapraszamy na film

2019.01.08

Newsletter