Akcja PIT

Akcja PIT

2019.03.18

Akcja PIT 16 marca w Galerii Karuzela cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wątpliwości dotyczące elektronicznych zeznań podatkowych pomagały rozwiewać pracownice wrzesińskiego Urzędu Skarbowego.

Kolejna edycja Powiatowej Akademii Ruchu

Kolejna edycja Powiatowej Akademii Ruchu

2019.03.14

Przedsięwzięcie Starostwa Powiatowego we Wrześni propagujące zdrowy styl życia i upowszechnianie aktywności fizycznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 25 lutego rozpoczęła się jego VI edycja

Konkursy

Warto znać języki

2019.03.13

Uroczyste podsumowanie powiatowych konkursów z języka niemieckiego i francuskiego odbyło się 13 marca w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni.

Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

2019.03.12

W ramach projektu „Jesteśmy aktywni” finansowanego ze środków Unii Europejskiej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z partnerem projektu Wielkopolskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich zaplanowało cztery spotkania wykładowo-warsztatowe z dietetykiem. Warsztaty miały przybliżyć temat zdrowego żywienia na co dzień

O sprawach osób niepełnosprawnych

O sprawach osób niepełnosprawnych

2019.03.12

Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej zebrała się w czwartek 7 marca w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

Wrzesińscy działkowcy po niemal 17 latach batalii o prawo własności mogą odetchnąć z ulgą

Wrzesińscy działkowcy po niemal 17 latach batalii o prawo własności mogą odetchnąć z ulgą

2019.03.10

1 lutego ostatecznie zakończył się spór własnościowy o nieruchomość położoną u zbiegu ulic Działkowców i Paderewskiego we Wrześni. Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał postanowienie, w którym oddalił zażalenie spadkobierców poprzedniego właściciela, tym samym uwzględnione zostało powództwo Skarbu Państwa – Starosty Wrzesińskiego.

Cyfryzacja w geodezji

Cyfryzacja w geodezji

2019.03.09

Powiat wrzesiński prowadzi cyfryzację Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Do nansowanie z funduszy unijnych wynosi ponad 1,7 mln zł.

-

Nowy numer Przeglądu Powiatowego

2019.03.08

Zapraszamy do lektury

Przyjacielska wizyta z Wolfenbüttel

Przyjacielska wizyta z Wolfenbüttel

2019.03.08

W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia projektu Aktywny Senior, czyli wymiany osób starszych z partnerskich powiatów wrzesińskiego i Wolfenbüttel. Z tej okazji z przyjacielską wizytą przyjechała do Wrześni Ute Stockmann – leaderka projektu ze strony niemieckiej, która była jednocześnie inicjatorem wymiany.

ZSZ konkurs

Fryzjerki na medal

2019.03.06

Dwunastoosobowa ekipa fryzjerek z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni uczestniczyła 3 marca w XVI Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. S. Siankowskiego w Poznaniu. Anita Ponto zdobyło złoty medal, Joanna Kaczmarek srebrny.

Newsletter