Aktualności

STAROSTWO POWIATOWE WE WRZEŚNI OGŁASZA NABÓR NA WOLNE KIEROWNICZE STANOWISKO URZĘDNICZE GEODETA POWIATOWY

Starostwo Powiatowe we Wrześni ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze geodeta powiatowy

2021.10.14
Coś dla bezpieczeństwa, coś dla relaksu

Coś dla bezpieczeństwa, coś dla relaksu

2021.10.08

Piknik dla seniorów zorganizowany 30 września przez Starostwo Powiatowe we Wrześni spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. To już trzecia odsłona tego edukacyjno-rozrywkowego wydarzenia. Po raz drugi przebiegało ono pod hasłem „Senior na wychodnym”.

Żyłem pracą

Żyłem pracą

2021.10.08

Z końcem września na emeryturę przeszedł dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Eugeniusz Wiśniewski. W jego ostatnim dniu na tym stanowisku zadaliśmy mu kilka pytań.

Nowy numer „Przeglądu Powiatowego”

Nowy numer „Przeglądu Powiatowego”

2021.10.08

Nowy numer „Przeglądu Powiatowego”, a w nim między innymi: relacja z „Seniora na wychodnym”, wywiad z Eugeniuszem Wiśniewskim, artykuł z koncertu Kaśki Sochackiej i wiele więcej. Zapraszamy do lektury!

Stworzyła klimat

Stworzyła klimat

2021.09.30

Kaśka Sochacka, która 23 września wystąpiła na Powiatowej Scenie Kultury ZAMKOWA w Miłosławiu, udowodniła, że dobra muzyka broni się sama. Nawet dziś sceniczna skromność pozostaje w cenie, kiedy ktoś swoim głosem potrafi wzbudzać w odbiorcach prawdziwe emocje.

 

Nabór wniosków o przyznanie nagród sportowych

Nabór wniosków o przyznanie nagród sportowych

2021.09.29

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego uchwałą nr 1210/2021 z dnia 28 września 2021 roku ogłosił nabór wniosków o przyznanie nagród sportowych powiatu wrzesińskiego dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe oraz nagród dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym za 2020 rok.

Nowy numer „Przeglądu Powiatowego”

Nowy numer „Przeglądu Powiatowego”

2021.09.24

Nowy numer „Przeglądu Powiatowego”, a w nim m.in. artykuł o pikniku naukowym, wywiad z nową prezes szpitala, relacje z Powiatowego Święta Smaków i wiele więcej. Zapraszamy do lektury!

ZAMKOWĄ znów wypełniła muzyka

ZAMKOWĄ znów wypełniła muzyka

2021.09.21

Od czasu ostatniego wydarzenia na Powiatowej Scenie Kultury ZAMKOWA w Miłosławiu minęło sporo czasu. Dłuższa przerwa w organizacji różnego rodzaju imprez w tym miejscu spowodowana była nie tylko pandemią, lecz także koniecznością przeprowadzenia ważnych remontów. 16 września muzyka powróciła pod dach tego zabytkowego obiektu. Wszystko za sprawą koncertu Barbary Parzęczewskiej.

Piknik naukowy w nowym miejscu

Piknik naukowy w nowym miejscu

2021.09.17

Już 19 września odbędzie się VII Powiatowy Piknik Naukowy. W tym roku zostanie on zorganizowany w nowej lokalizacji – na placu przy Zapleczu Dydaktyczno-Sportowym we Wrześni (za Powiatowym Urzędem Pracy, wejście od Szosy Witkowskiej). Organizatorem jest Starostwo Powiatowe we współpracy z Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołem Szkół Politechnicznych oraz nauczycielami i uczniami ze szkół z terenu powiatu wrzesińskiego.

Pyszne popołudnie z Okrasą

Pyszne popołudnie z Okrasą

2021.09.15

Drugie Powiatowe Święto Smaków, które odbyło się w niedzielę 12 września, przyciągnęło do wrzesińskiego amfiteatru wielu smakoszy pysznego jedzenia. Były lokalne produkty z pyrą w roli głównej.

Newsletter