Aktualności

-

Nowy numer Przeglądu Powiatowego

2018.02.23

Zapraszamy do lektury!

-

W nowym miejscu

2018.02.23

Film Wieża. Jasny dzień w reżyserii Jagody Szelc rozpoczął XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Był to pokaz przedpremierowy, po którym odbyło się spotkanie z aktorami. Widzowie zadawali pytania dotyczące filmu i procesu realizacji.

Nowoczesne Centrum powstaje w powiecie

Nowoczesne Centrum powstaje w powiecie

2018.02.21

Mury Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach pną się do góry. Dotychczas na budowie zużyto 1100 ton stali, 280 palet silikatu do murowania i niezliczone ilości betonu. Projekt jest realizowany przez powiat wrzesiński w ramach programu „Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego” przy dofinansowaniu z WRPO.

-

Będą mapy cyfrowe

2018.02.21

30 stycznia powiat wrzesiński zawarł umowę z firmą GEO-SAW-GIS na realizację zadania Modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa i Wrąbczynek wraz z przetworzeniem Powiatowego Zasobu geodezyjnego i Kartograficznego do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Pyzdry.

W gminie Pyzdry urodziły się trojaczki!

W gminie Pyzdry urodziły się trojaczki!

2018.02.18

Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz udał się 16 lutego z wizytą do nowych obywateli powiatu.

Leśna 10 na finiszu

Leśna 10 na finiszu

2018.02.17

Kierownik budowy Jan Mikołajczak zapewnia, że inwestycja na Leśnej 10 jest na finiszu. Trwają prace porządkowe, na teren budowy wchodzą ekipy sprzątające.

Na drzwiach otwartych

Na drzwiach otwartych

2018.02.16

Już wkrótce tegoroczni absolwenci gimnazjów będą musieli wybrać, w jakiej szkole chcą kontynuować naukę. Zarówno dla niezdecydowanych, jaki i tych zdecydowanych, którzy chcą upewnić się w swoich wyborach, poszczególne placówki organizują drzwi otwarte. Pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce 15 lutego w Zespole Szkół Politechnicznych.

-

Informacja o Konkursie Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi

2018.02.16

Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi jest wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy z naszego regionu.

Bilety na Kaziuki już od 15 lutego

Brak biletów na Kaziuki

2018.02.14

Kapela Wileńska będzie gwiazdą tegorocznych Kaziuków Wileńskich, które odbędą się 2 i 3 marca we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

-

Przeziębienie

2018.02.13

Tradycyjnie okres zimy jest czasem zwiększonej liczby zachorowań. 

Newsletter