Na spotkaniu Forum

Razem można więcej. Dowodzą tego lokalne stowarzyszenia, których przedstawiciele wzięli udział w kolejnym spotkaniu Forum Organizacji Pozarządowych.
W Bursie Międzyszkolnej przy ul. Słowackiego 7 lipca spotkali się społecznicy, pokazujący od wielu lat siłę swojego głosu. Każdego roku organizowane jest forum, podczas którego przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń wymieniają się informacjami i spostrzeżeniami. Podczas narady poinformowano o zmianach organizacyjnych, które weszły w życie 1 lipca tego roku. Dotychczas koordynowaniem funkcjonowania Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Wrzesińskiego zajmowało się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Od początku lipca pieczę nad nim sprawuje Referat Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego.
Podczas spotkania omawiano szereg ważnych dla organizacji tematów, takich jak możliwość korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej w formie konsultacji telefonicznych czy problem dostępności pomieszczeń, które mogłyby służyć stowarzyszeniom za biura. Poruszono również kwestię koronawirusa oraz tego, jaki ma wpływ na społeczeństwo powiatu wrzesińskiego, a także na Szpital Powiatowy. W trakcie narady zebrani mogli obejrzeć filmy prezentujące jak pandemia uwarunkowała funkcjonowanie lecznicy.
Na koniec poruszono również kwestię organizacji corocznego pikniku w Gorzycach. Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie członków stowarzyszeń, a także na obostrzenia związane z koronawirusem, Forum zadecydowało, iż w tym roku piknik się nie odbędzie.

Klaudia Kubiak


 

« wstecz

Newsletter