Studia pielęgniarskie we Wrześni

Skoro znane są wyniki matur, czas pomyśleć o wyborze uczelni. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu właśnie uzyskała zgodę na uruchomienie pielęgniarstwa na wydziale we Wrześni.

PWSZ z siedzibą w Kaliszu prowadzi we Wrześni Wydział Medyczno-Społeczno-Techniczny, który mieści się w budynku Wojewódzkiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Wojska Polskiego 2A (dawne NKJO). Z powodzeniem prowadzone są tu studia na kierunku mechaniki i budowy maszyn, na które już można aplikować. Jak informuje dyrektor WSCKU Urszula Kropaczewska, od nowego roku akademickiego możliwa będzie też nauka na zapowiadanym od dawna pielęgniarstwie. Uczelnia właśnie otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie nowego kierunku, o którą starano się od niemal trzech lat. 
W konkursie świadectw o przyjęciu na studia pielęgniarskie zadecydują wyniki egzaminu maturalnego z biologii, chemii, języka polskiego i jednego języka obcego. Nauka będzie prowadzona w systemie stacjonarnym (potrwa 3 lata/6 semestrów) lub okołoweekendowym (3,5 roku/7 semestrów). Ta druga możliwość jest atrakcyjna szczególnie dla osób aktywnych zawodowo – zajęcia będą odbywać się od piątku do poniedziałku, a przy tym nadal pozostaną bezpłatne. Wszystkie zajęcia na wrzesińskim pielęgniarstwie będą prowadzone na miejscu. Główną bazę dla praktyk zapewni szpital powiatowy. Ukończenie nauki z sukcesem zaowocuje uzyskaniem przez absolwenta tytułu licencjata. Rekrutacja na pielęgniarstwo na rok akademicki 2018/2019 ruszy lada moment i będzie przeprowadzana online. Co ważne, wymagane dokumenty będą mogły być złożone w WSCKU we Wrześni. Wyjazd do Kalisza, czyli do macierzystej siedziby PWSZ, w tym celu nie będzie więc konieczny.
Kaliska uczelnia ma duże doświadczenie w kształceniu kadr medycznych, na które w Polsce jest aktualnie ogromne zapotrzebowanie. Nie inaczej jest w naszym powiecie, dlatego studia we Wrześni dadzą nie tylko możliwość zdobycia wykształcenia na miejscu, ale także dużą szansę na pracę w regionie.    

Klara Skrzypczyk
 

« wstecz

Newsletter