Aktualności
Stronicowanie
Pracownia metrologiczna
Jest to jedno z pierwszych w pełni wyposażonych pomieszczeń szkoleniowych w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii.
Komunikacja zastępcza na czas ferii
Podczas ferii zimowych, które w Wielkopolsce przypadają w tym roku między 12 a 27 stycznia, zostaną uruchomione połączenia autobusowe między Wrześnią a Pyzdrami (trasy przez Kaczanowo i Zieliniec), a także między Wrześnią a Lisewem (przez Kaczanowo).
Nowy numer Przeglądu Powiatowego
Zapraszamy do lektury!
Konkurs ofert
Zarząd Powiatu Wrzesińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na zlecanie realizacji zadań publicznych powiatu wrzesińskiego w roku 2019
Koncert kolęd Natalii Kukulskiej
Zapraszamy na dwa koncerty kolęd Natalii Kukulskiej. Artystka wystąpi z zespołem w piątek 18 stycznia w kościele farnym we Wrześni. Pierwszy występ zaplanowany jest na godz. 16, drugi na 19. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odbierać w Starostwie Powiatowym od 14 stycznia w pokoju 111 (w poniedziałek w godz. 8-18, od wtorku do piątku w godz. 7-15).
O powstaniu na akademii
W powiecie wrzesińskim trwają obchody stulecia powstania wielkopolskiego. Po ich kulminacyjnym punkcie, który odbył się 28 grudnia, dokładnie tydzień później, czyli 4 stycznia, publiczność – przede wszystkim młodzież – mogła wziąć udział w specjalnej akademii poświęconej walkom narodowo-wyzwoleńczym w naszym regionie.
Biało-czerwone obchody
Uroczyste obchody główne stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, które zorganizowano we Wrześni 28 grudnia zjednoczyły wrześnian ponad polityką, różnicami pokoleniowymi czy ideowymi. Cel był jeden – uczcić pamięć powstańców.
Widowisko patriotyczne „W wolności My”
Ostatnim punktem obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego we Wrześni 28 grudnia był wystawiony we Wrzesińskim Ośrodku Kultury spektakl W wolności My.
Pamiątkowa tablica na budynku ZSZ nr 2
„28 grudnia 1918 r. Powstańcy Wielkopolscy z Kompanii Wrzesińskiej zajęli koszary i wyzwolili Wrześnię spod pruskiego panowania” – taki napis widnieje na pamiątkowej tablicy, którą odsłonięto 28 grudnia 2018 roku na budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich.
Uroczystość, którą prowadził dyrektor Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich Sebastian Mazurkiewicz rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie symboliczną wstęgę zdjęli wicestarosta wrzesiński Waldemar Grzegorek i burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny. Odsłonięcie nastąpiło punktualnie o godz. 8 rano, 100 lat po tym, gdy koszary zostały przejęte przez powstańców z Kompanii Wrzesińskiej. Tablica została poświęcona, a wiązanki kwiatów i znicze złożyli zebrani, wśród których byli przedstawiciele władz, organizacji i stowarzyszeń, szkoły oraz mieszkańcy powiatu. Tablica został ufundowana przez burmistrza Wrześni.
O 16.40 zostanie nadany akustyczny sygnał alarmowy
W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, a jednocześnie w celu upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 27 grudnia o godz. 16.40 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena)